NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

„Gintros” gretose – puolėja iš aukščiausios Prancūzijos lygos

Paskutiniuosius sudėties akcentus prieš UEFA moterų Čempionių lygos atranką dėliojanti Šiaulių „Gintros“ komanda atakos smaigalyje turės rimtą ginklą.

Lietuvos čempionių ekipą sustiprino iš Prancūzijos aukščiausios futbolo lygos atvykusi puolėja Miracle Porter. 23-ejų metų atletiško sudėjimo amerikietė atstovavo septintą vietą lygoje užėmusiai Reimso „Stade de Reims“. M. Porter pasirinko vilkėti 54-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

Vienoje pajėgiausių Europos lygų savo profesionalės karjerą iškart po studijų JAV pradėjusiai futbolininkei jau teko save išbandyti prieš madas Senajame žemyne diktuojančius klubus – Liono „Olympique“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“.

Įdomu tai, kad prieš pastarąją ekipą paskutiniajame sezono ture Reimso klubas pasiekė pergalę rezultatu 1:0. Tiesa, abejoms komandoms šis susitikimas jau nieko nelėmė, nes Paryžiaus ekipa nebeturėjo šansų pakilti iš antrosios vietos, tuo tarpu M. Porter atstovaujamas klubas – iš septintosios. Šiose rungtynėse Miracle aikštėje pasirodė tik po keitimo mačo pabaigoje, tuo tarpu susitikime prieš Čempionių lygos nugalėtojas Liono futbolininkes žaidė visas 90 minučių.

„Prancūzijoje yra du ryškūs klubai favoritai, prieš kuriuos visi žaidžia su dviguba energija. Akivaizdu ir tai, kad būtent šiose komandose rungtyniaujančios futbolininkės yra po padidinamuoju stiklu. Kalbant bendrai, kažkokių sudėtingų kombinacinių sistemų ten nėra, tiesiog žaidėjos yra aukšto meistriškumo, todėl ir futbolas žaidžiamas atitinkamu lygiu. Būdama šioje šalyje išmokau būti kantri, įsiklausyti į pastabas, iš kurių privalau mokytis, kad tobulėčiau ir žengčiau pirmyn“, – savo pirmąją karjeros patirtį trumpai apžvelgė naujokė.

Paprašyta pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais po kelių treniruočių su naująja ekipa M. Porter išskyrė esminį skirtumą ir įvardino kas ją teigiamai nustebino.

„Nors dar jūsų šalyje esu neilgai, tačiau jau iš pirmųjų treniruočių pastebėjau, kad čia žaidžiamas kietesnis, fiziškesnis futbolas. Prancūzijoje viskas daugiau paremta ilgais perdavimais, žaidėjų greičiais, tikslumu. Smagu matyti, kad komanda yra gerai subalansuota, yra ir jaunų ir labiau patyrusių žaidėjų, treneriai turi aiškią viziją, kurią mums siekia perteikti. Malonu ir tai, kad daugelis čia kalba angliškai, nes tai labai palengvina adaptaciją“, – pasakojo 166 cm ūgio amerikietė.

Prancūzijoje sezonas baigėsi birželio mėnesį, tad futbolininkė ilgų atostogų neturėjo ir sulaukusi agento skambučio dėl galimybės prisijungti prie komandos rungtyniaujančios UEFA Čempionių lygoje ilgai nedvejojo. 

„Debiutuoti UEFA Čempionių lygoje yra viena didžiausių ne tik mano, bet ir daugelio žaidėjų svajonių, o šansas tai padaryti pasitaikė taip greitai ir netikėtai. Džiaugiuosi, kad „Gintros“ klubas išreiškė susidomėjimą manimi ir parodė pasitikėjimą, kurį tikiuosi pateisinti aikštėje“, – sakė 166 cm ūgio amerikietė.

Oficialiai puolėja komandoje debiutuos rugpjūčio 8-ąją Baltijos lygos rungtynėse Estijoje prieš Saku „Sporting“. Vėliau seks dar vienas mačas su Estijos čempione Talino „Flora“, o rugpjūčio 18-ąją startas UEFA Čempionių lygos atrankoje prieš Suomijos čempionę Kuopio „Kups”.