NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

Žiemos taurės titulą komanda gins finale (komentarai)

Žiemos taurės titulą ginanti Šiaulių „Gintra-ŠSG“ žengė į turnyro finalą. Lietuvos čempionės pusfinalyje po atkaklios kovos 2:1 (1:0) palaužė Vilniaus „MFA Žalgirio-MRU“ futbolininkes.

Įvarčiai:

„Gintra-ŠSG”:  D. Dockaitė ir S. Rosette (iš 11 m. baudinio) po 1.

MFA „Žalgiris-MRU”: E. Šupelytė – 1.

Sudėtis: M. Less, S. Rosette, S. Aviza, T. Romanovskaja (C), H. Melis, G. Raznauskaitė (S. Lichareva), N. Klezaitė (S. Railaitė), A. Vaičytė, A. Kuehn, R. Guion (S. Dolan), D. Dockaitė.

Finale šiaulietės susigrums su kitame pusfinalyje pergalę šventusiomis Joniškio „Saned“ žaidėjomis.

Iškart po laimėto pusfinalio komanda išvyko į treniruočių ir kontrolinių rungtynių stovyklą Lenkijoje ruoštis naujajam 2022 metų sezonui.

Vilniaus Pilaitės manieže vykusį pusfinalį Šiaulių ekipa pradėjo aktyviau. Mūsiškės smūgiais iš toli grasino varžovių vartams jau pirmosiomis minutėmis, bet buvusi gintrietė Meda Šeškutė žaidė patikimai. Kairiakojės Renne Guion baudos smūgis iš už baudos aikštelės prieigų sudrebino sostinės ekipos vartų konstrukciją, bet rezultatas nepasikeitė.

Komandą išvesti į priekį sužaidus apie 15 minučių galėjo Dovilė Dockaitė. Suklaidinusi vilniečių gynėjas puolėja pavojingai smūgiavo, tačiau M. Šeškutė atrėmė smūgį, o čia pat išnirusi R. Guion galėjo nukreipti kamuolį į tinklą, bet kamuolys skriejo virš vartų.

Šiame mače vilkėdama „Gintros“ aprangą debiutavusi R. Guion po kurio laiko turėjo dar vieną idealią progą pasižymėti, tačiau jos smūgis galva iš kelių metrų skriejo virš skersinio.

Šiaulių ekipą į priekį sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio išvedė tolimu smūgiu varžovių vartininkę nuginklavusi D. Dockaitė – 1:0. Pirmajame kėlinyje žalgirietės bandė atsitiesti ir pasinaudodamos spragomis siekė išlyginti rezultatą, tačiau varžovių kuriamus pavojus patikimai gesino šiauliečių vartų sargė Madison Less.

Antrajame kėlinyje netrūko kietos kovos, o rungtynių teisėjai ne kartą teko traukti geltoną kortelę. Aikštės viduryje žaidimą sėkmingai kontroliavo Athena Kuehn, kurios aštrūs perdavimai leido viešnioms iš Saulės miesto susikurti pavojingus momentus, tiesa, realizuoti progų toliau nepavyko. Tuo pasinaudojo vicečempionės ir po aukšto perdavimo kamuolį galva į vartus nukreipė Erika Šupelytė išlygindama rungtynių rezultatą – 1:1.

Kraujo skonį pajutusios žalgirietės iškart po pelnyto įvarčio sukūrė dar vieną pavojingą momentą, tačiau sėkmingai sužaidusi gintriečių vartininkė M. Less neleido rezultatui pasikeisti dar kartą.

Lemiamos mačo akimirkos priklausė mūsiškėms. Baudos aikštelėje varžovių pražangą išprovokavusi A. Kuehn uždirbo 11 metrų baudinį, o jį sėkmingai realizavo Samantha Rosette – 2:1. Netrukus idealią progą padvigubinti šiauliečių persvarą turėjo Saulutė Railaitė, bet viena prieš vartininkę atsidūrusi puolėja į vartų plotą nepataikė. Galutinis teisėjos švilpukas užfiksavo Saulės miesto atstovių pergalę rezultatu 2:1.