NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

„Gintra” susirinko į pirmąją treniruotę Naujaisiais metais

Šiaulių „Gintra” oficialiai pradėjo pasirengimą naujajam sezonui. Pirmojoje Lietuvos čempionių treniruotėje Naujaisiais metais dalyvavo 12 futbolininkių. Kol kas prie komandos dar neprisijungė kelios lietuvės, dauguma legionierių. Į treniruočių procesą įsiliejo tik latvės – naujokė Karlina Miksone ir praėjusį sezoną komandoje jau rungtyniavusi Anastasija Ročane.

Šiauliečių gretose galima matyti ir pasiilgtų veidų. Prie komandos treniruočių proceso prisijungė praėjusiais metais mama tapusi Simona Veličkaitė, o taip pat po sunkios traumos į rikiuotę grįžusi Lolita Žižytė.

Apie artėjančio sezono pasirengimo planus, pokyčius sudėtyje, naujų žaidėjų paieškas ir koronaviruso keliamus galvos skausmus www.fkgintra.lt kalbėjosi su klubo prezidentu Gintaru Radavičiumi.

Atostogos baigėsi, o pasiruošimas sezonui jau prasidėjo. Kokiu grafiku sportuos komanda, kokie artimiausi planai?

– Smagu matyti komandą sugrįžusią į treniruočių procesą. Nors atostogos nebuvo ilgos visos žaidėjos ir treneriai pasiilgę vieni kitų, futbolo, susidaro įspūdis, kad visi grįžo pasikrovę naujos energijos, motyvacijos, pakilia nuotaika. Malonu komandoje ir vėl matyti Simoną, po traumos sugrįžusią Lolitą. Turime ir naujų veidų – šiandien su mumis jau sportuoja Aušrinė Bikutė, naujokė iš Latvijos Karlina Miksone. Kol kas esame dar nepilnos sudėties, tačiau treniruočių procesas jau gali vykti sklandžiai, galime pradėti pasiruošimą LMFA Žiemos taurės turnyrui, kuris startuos vasario 7 dieną. Sausio mėnesį, esant tokiems žvarbiems orams, sportuosime Šiaulių universiteto salėje ir lengvosios atletikos manieže. Treneriai jau parengė planą šiam pirmajam etapui ir juo vadovaujantis komanda dirbs artimiausias tris savaites, vėliau prasidės įprastas treniruočių ir varžybų ciklas. 

Koronaviruso pandeminė situacija ir toliau išlieka labai rimtu iššūkiu profesionaliam sportui. Ankstesniais metais varžybų ir treniruočių proceso grafikas būdavo pristatomas mažiausiai pusmečiui į priekį, tačiau šiomis aplinkybėmis, ko gero, tenka iš anksto nusimatyti planus B ir C?

– Praėję metai buvo labai sudėtingi, tačiau tuo pačiu privertė visus tapti lankstesniais, greičiau reaguoti į situaciją, numatyti vadinamus atsarginius planus. Kadangi epidemiologinė situacija ir toliau išlieka sudėtinga, o stabilumo šiuo metu užtikrinti niekas negali, privalome ir mes būti lankstūs bei sugebėti prisitaikyti prie aplinkybių. Tradiciškai iš Gardino „Neman” klubo esame sulaukę kvietimo dalyvauti draugiškame turnyre vasario viduryje, po savaitės turėtumėme vykti į Lenkiją, kur kontrolinėms rungtynėms kviečia Konino „Medyk” ekipa, tačiau akivaizdu, kad tai yra planas A. Jeigu situacija vykti iš šalies neleis, tuomet turėsime tenkintis Žiemos taurės turnyro varžybomis, bandysime organizuoti kontrolines rungtynes su vaikinais. 

Kokie sudėties pokyčiai įvyko tarpsezonio metu?

– Pokyčių įvyko, tačiau smagu ir dėl to, kad daugelis žaidėjų liko, o taip pat ir mano jau minėtos žaidėjos į komandą sugrįžo. Sugebėjome išsaugoti branduolį, o tai yra svarbiausia. Jau šiandien kartu treniruojasi Karlina iš kurios tikimės tikrai daug, ji talentinga, puikių fizinių duomenų žaidėja. Jos adaptacija turėtų būti nesudėtinga, kadangi greičiau įsilieti, pažinti komandos drauges ir trenerius jai padeda kita mūsų latvė Anastasija Ročane. Tarpsezonio metu sudarėme sutartis su jaunomis, perspektyviomis futbolininkėmis – iš Utenos atvyko vartininkė A. Bikutė, iš „Šešupės” – Dovilė Dockaitė. Pavyko pratęsti sutartis su svarbų vaidmenį komandoje turėjusiomis legionierėmis – Jelena Čubrilo, Alika Keene, taip pat esame arti susitarimo su dar dvejomis žaidėjomis. Džiugu, kad pasveikusi po traumos į komandą su dviguba energija sugrįš ir Madison Gibson, kuri demonstravo brandų žaidimą ir tikimės šiais metais galės pilnai atskleisti savo potencialą rungtyniaujant prieš pajėgiausius varžovus. Pilną sudėtį planuojame turėti vasario viduryje. 

Kaip sekasi su naujų žaidėjų paieška rinkoje?

– Kadangi daug žaidėjų pavyko išsaugoti, naujokes rinksimės labai atidžiai ir nuosekliai. Nenorime priimti skubotų sprendimų. Treneriai turi atidžiai įvertinti kuriose pozicijose labiausiai reikalingas pastiprinimas, kokio plano žaidėjų norima, kokie yra variantai. Žinoma, žaidėjų rinką stebime, analizuojame, sezonai įvairiose šalyse vyksta skirtingai, todėl turime prisitaikyti ir prie tam tikrų terminų. Vis dėlto jokio spaudimo nėra, sezoną galėsime pradėti, o eigoje tam tikros korekcijos ir pastiprinimai neišvengiamai įvyks. 

Kovas LMFA Žiemos taurės turnyre komanda pradės vasario 7 dieną. Pirmojoje akistatoje Lietuvos čempionės egzaminuos FK „Vilnius” vienuolikę. A grupėje taip pat varžysis „Kauno Žalgiris” bei Gargždų „Banga”.