NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

Skaitmeninio meno kūryba laisvalaikiu užsiimanti M.Davidson: mano “Instagram” profilis – unikalus

Šiuo metu Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės dar mėgaujasi vasaros atostogomis, tačiau jau visai greitai Lietuvos čempionės sugrįš į treniruotes ir pradės intensyvų pasirengimo etapą UEFA moterų Čempionių lygos varžyboms.

O kol dar galima atsikvėpti nuo kovų futbolo aikštėje pasidomėjome kokiais gi išskirtiniais pomėgiais laisvalaikiu užsiima bei kiek laiko per dieną socialiniams tinklams vidutiniškai skiria jau daugiau nei pusmetį Lietuvoje gyvenanti iš Havajų kilusi “Gintros-Universiteto” krašto saugė McKenna Davidson.

– McKenna, esi kilusi iš vieno egzotiškiausių pasaulio krašto – Havajų salų. Ko labiausiai pasiilgsti gyvendama Lietuvoje? 

– Pasiilgstu šeimos, draugų, paplūdimio, vandenyno, bet visa tai normalu. Visuomet būdamas svetur pajunti stipresnius sentimentus savajam kraštui. Tiesa, galiu nuoširdžiai pasakyti, kad mėgaujuosi gyvenimu Šiauliuose. Aš jau pernai buvau atvykusi į Lietuvą, kuomet dar atstovavau Veksfordo “Youths” klubą ir man čia labai patiko. Lietuva turi ypatingai gražų laikotarpį tarp pavasario ir vasaros, kai gamta natūraliai atbunda, ima žaliuoti medžiai, saulė pakyla vis anksčiau, o lauke galima mėgautis gaiviu, bet šiltu oru. Džiaugiuosi, kad sulaukiau susidomėjimo iš “Gintros” klubo, kuris man suteikė šansą čia sugrįžti ir ne tik vėl rungtyniauti UEFA Čempionių lygoje, bet ir patirti naujų nuotykių.

– Per du ratus A lygoje treneris tave išbandė keliose pozicijose. Vis tik kurioje jautiesi komfortiškiausiai?

– Galiu žaisti ten, kur reikia komandai, nors asmeniškai labiausiai priimtina pozicija man yra kairiajame saugų krašte. Iš esmės svarbiausia yra, kad suprastumėme viena kitą aikštėje, o manau, kad mums tai daryti sekėsi vis geriau. Tikiuosi, kad sugrįžusios po atostogų būsime dar vieningesnės ir sieksime bendrų komandos tikslų įgyvendinimo.

– Praėjusį sezoną žaidei Airijoje, šiemet – Lietuvoje. Kokius didžiausius skirtumus įžvelgi?

– Skirtumų yra nemažai. Jeigu kalbant apie šių šalių vietinius čempionatus, akivaizdu, kad “Gintra-Universitetas” A lygoje didelio pasipriešinimo nesulaukia, o Airijos čempionatas yra konkurencingesnis. Tuo tarpu išskiriant patį procesą čia jis yra profesionalesnis. Treniruojamės kiekvieną dieną, kai Airijoje per savaitę turėdavome tik dvi-tris pratybas.

– Pratęskime pokalbį ne apie futbolą. Kokie yra tavo kiti laisvalaikio užsiėmimai, hobiai?

– Turiu išties nemažai hobių, mėgstu įvairų laisvalaikį, esu iš tų žmonių, kurie nori išbandyti viską. Labai mėgstu jodinėti žirgais, Havajuose net gi turime savo fermą, todėl žirgai nuo pat vaikystės yra mano antroji meilė po futbolo. Taip pat domiuosi menais, mėgstu tapyti, užsiimti skaitmeninio meno kūryba. Neatsiejama laisvalaikio forma mano gyvenime yra ir paplūdimiai, mėgavimasis saule bei gamtos įvairove.

– Užsiminei, kad esi kūrėja – net gi turi savo asmeninę skaitmeninio meno svetainę, kurioje gausu tavo sukurtų darbų, o juos galima ir įsigyti. Tau tai daugiau saviraiškos forma ar galimybė papildomai užsidirbti?

– Ir taip ir taip. Iš pradžių viskas prasidėjo tiesiog nuo pomėgio piešti, o kuomet sulaukdavau komplimentų bei prašymų sukurti individualius dizainus, pamaniau, kad galiu pabandyti sukurti savotišką verslo platformą. Vis dar plėtoju šią idėją, džiaugiuosi, kad man tai teikia malonumą, o savo laisvą laiką išnaudoju kaip įmanoma efektyviau.

– Turi du atskirus “Instagram” profilius – asmeninį ir skirtą tavo skaitmeninio meno kūrybos demonstravimui. Ką galima išvysti juose ir kuo jie ypatingi?

– Mano asmeninio “Instagram” profilio @kennahawaii turinys iš esmės pasakoja mano gyvenimo istoriją, tiesa, ne itin detaliai. Jame stengiuosi perteikti ypatingas akimirkas, pasidalinti gražiais vaizdais nieko nekopijuojant, todėl galiu drąsiai teigti, kad jis yra unikalus. Savo studijos paskyroje @kennahawaiistudio dalinuosi sukurtais skaitmeninio dizaino darbais, atsakau į užklausas bei tiesiog kuriu išskirtinį turinį susijusį su menu. 

– Tu taip pat turi “Twitter” paskyrą, kurioje daliniesi įspūdžiais apie naujausius gyvenimo nuotykius arba išreiški savo poziciją tam tikra aktualijų tema. Kiek apskritai vidutiniškai laiko per dieną skiri socialiniams tinklams?

– Sakyčiau, kad ne itin daug, bet tai priklauso nuo įvairių aplinkybių. Vieną dieną galiu apskritai jų net neįsijungti, o kitą, pavyzdžiui, noriu pateikti tam tikrą įžvalgą “Twitter”, todėl ją rašydama užtrunku valandą, o gal ir ilgiau. Socialiniai tinklai man yra įrankis ne tik atskleisti detales apie savo gyvenimą, bet ir domėtis šeimos, draugų ar kitų įdomių asmenybių nuotykiais, o ypač kai esu taip toli nuo savo gimtųjų kraštų.

M.Davidson skaitmeninio dizaino darbai (nuotraukos iš socialinio tinklo paskyros):