NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

Lietuvoje likusios “Gintros” legionierės atviros: mums pasisekė

Stipriausias Lietuvos moterų futbolo klubas Šiaulių „Gintra-Universitetas“ išlieka optimistiškas koronaviruso pandemijos akivaizdoje. Penkios klubo legionierės nusprendė nesukti gimtinių link ir liko Lietuvoje. Čia jos gyvena klubo išnuomotame name ir treniruojasi pagal numatytas rekomendacijas. Kartu gyvenančios legionierės kamuoliu džiaugiasi savo kiemo pievelėje. Amerikietė Jessica Ayers ir serbė Jelena Čubrilo LRT televizijai teigė, kad būti Lietuvoje – privilegija.

„Čia gyvenu su savo komandos draugėmis. Mes galime kartu treniruotis. Dažniausiai grupėmis po dvi. Šiauliuose taip pat yra daug parkų ir vietų, kur galima pabėgioti. Manau, kad esame čia laimingos. Visi bando padaryti geriausia iš blogos situacijos. Be to, oras yra nuostabus. Manau, kad mums pasisekė, jog esame čia“, – džiaugėsi iš Sietlo kilusi J. Ayers.

Futbolininkė su šeima JAV bendrauja kiekvieną dieną ir džiaugiasi, kad ir ten situacija po truputį gerėja: „Situacija Amerikoje priklauso nuo valstijos, bet dabar apskritai situacija yra gerėjanti. Buvo labai blogai prieš kelias savaites. Tačiau galima galvoti tik apie artimiausią dieną. Turime daryti viską, kad mūsų artimieji liktų saugūs.“

Serbė Jelena Čubrilo taip pat stebi situaciją gimtinėje ir džiaugiasi, kad liko Lietuvoje: „Esu laiminga, kad esu čia. Galime treniruotis individualiai ir manau turėtume būti dėkingos, kad turime tokias sąlygas. Tikimės, kad visa tai greitai baigsis. Kol kas tiesiog bandome neišprotėti – treniruojamės, skaitome ir žiūrime „Netflix“. Padėtis Serbijoje nėra labai gera. Bet mes galime daryti viską, kad tai sustabdytume. To prašo ir mūsų šalies prezidentas.“

Šiaulių klubo direktorius Mantas Radavičius jau žino, kad keisis klubo grafikas Lietuvos ir Baltijos čempionatuose ir UEFA Čempionų lygoje, bet neatsisako sezono tikslų, nes tiki suburta komanda.

Jo teigimu, merginos noriai liko Lietuvoje: „Pas mus yra tik sezono pradžia. Jeigu būtų sezono pabaiga, gal būtų kitaip ir jos būtų išvažiavusios. Mūsų sprendimas buvo laukti. Nežinojome, kiek tas karantinas tęsis – savaitę, mėnesį ar du. Merginos sutiko ir radome bendrą sprendimą. Merginos turi planus iš trenerių ir sportuoja kiek gali. Laukiame, kada galėsime žaisti su komanda.“

Lietuvos moterų A lygos kovos turėjo prasidėti kovo 28 dieną, bet buvo atidėtos. Dabar planuojama vietoje keturių ratų, sužaisti tris. UEFA Čempionų lyga greičiausiai prasitęs iki rudens.

„Fiziškai gal ir būsime neblogai pasiruošę, bet žaidimo su kamuoliu trūksta. Reikės įsivažiuoti, bet manau, kad turime neblogą sudėtį. Potencialo daug. Praėjus mėnesiui sugrįšime į normalų režimą. Surinkome tai, ką galėjome geriausia. Atlikome didelį skautingą – surinktos geros amerikietės, taip pat grįžo mergina iš Serbijos, kuri žaidė Ispanijoje. Aš manau, kad turime neblogą komandą ir pavyks įgyvendinti visus numatytus tikslus“, – tikisi M. Radavičius.

Šiaulių „Gintra“ pernai penkioliktą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempione. Šiais metais klubas jau septynioliktą kartą dalyvaus UEFA Čempionų lygoje. Dukart šiaulietėms pavyko pasiekti aštuntfinalio etapą.

Video reportažą žiūrėkite ČIA

Dovilė Šeduikytė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt