NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS
Ypatingą istorinę dieną Lietuvai “Gintra-Universitetas” pažymėjo pergale Rygoje

Ypatingą istorinę dieną Lietuvai “Gintra-Universitetas” pažymėjo pergale Rygoje

Atkurtos Lietuvos Respublikos 30 metų Nepriklausomybę Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda pažymėjo pirmąja pergale naujajame 2020 metų sezone.

Kovo 11-ąją Lietuvos čempionės Baltijos moterų futbolo lygos starte Rygoje 3:0 (1:0) nugalėjo Rygos futbolo mokyklos vienuolikę.

Įvarčiai:

“Gintra-Universitetas”: J.Ayers (47′ min. iš 11 m. baudinio, 61′ min.) – 2, M.Gibson (32′ min.) – 1.

Sudėtis: M.Šeškutė, A.Mikutaitė, A.Keene, L.Žižytė (81′ min. R.Butkutė), L.Rogačiova, D.Gailevičiūtė, M.Davidson (67′ min. E.Partikaitė), G.Toropovaitė, M.Gibson, J.Ayers, R.Jonušaitė.

“Gintrai-Universitetui” Latvijoje teko verstis be kelių svarbių žaidėjų. Pirmąsias oficialias šio sezono rungtynes teko praleisti apsirgusiai Vestinai Neverdauskaitei, traumą atstovaujant Lietuvos rinktinę patyrusiai Paulinai Sarkanaitei bei su Serbijos nacionaline komanda šiuo metu plušančiai Jelenai Čubrilo.

Nepaisant šių netekčių komandos sudėtyje buvo galima išvysti ir naujų veidų. Lietuvos čempionių gretose ankstyvus debiutus surengė visai ką tik prie Šiaulių klubo prisijungusios naujokės iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) – Madie Gibson ir Alika Keene, kurios oficialiai bus pristatytos artimiausiu metu.

Taip pat Baltijos moterų futbolo lygoje atstovaujant Lietuvos čempiones debiutavo ir Šiaulių sporto gimnazijos jaunosios futbolininkės Eitvydė Partikaitė ir Rugilė Butkutė.

Naują sezoną Lietuvos čempionės pradėjo rimtai nusiteikusios nuo pat mačo pradžios. Mūsiškės iškart įsitaisė varžovių baudos aikštelės prieigose, o pirmąją gerą progą pasižymėti turėjo McKenna Davidson, tačiau šios smūgis skriejo virš skersinio.

Aktyviai krašto saugių pozicijose rungtyniavusios M.Davidson ir vos prieš kelias dienas prie komandos prisijungusi naujokė Madie Gibson kėlė rimtus pavojus latvėms iš abiejų kraštų, tačiau puolėjoms vis nesisekė atsidurti laiku ir vietoje bei išvesti ekipos į priekį.

Iki ilgosios pertraukos tai padaryti vis tik pavyko tai pačiai M.Gibson, kuri po juvelyrinio Jessicos Ayers perdavimo pasiuntė kamuolį į tinklą bei debiutą vilkint geltonai juodą aprangą pažymėjo rezultatyviai – 1:0.

Komandoms vos sugrįžus po pertraukos “Gintra-Universitetas” pasiekė antrąjį įvartį. Jo autore tapo J.Ayers, kuri realizavo Gabijos Toropovaitės išprovokuotą 11 metrų baudinį – 2:0.

Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės net ir padvigubinusios persvarą neatlyžo spausti varžovių, o netrukus J.Ayers buvo labai arti trečiojo įvarčio, tačiau puikiai sužaidusi varžovių vartininkė atrėmė amerikietės smūgį.

Prabėgus dar keliolikai minučių to paties Rygos futbolo mokyklos vartų sargei padaryti jau nepavyko. Puikus M.Davidson perdavimas iš krašto buvo vainikuotas J.Ayers dubliu – 3:0.

78-ąją susitikimo minutę gerą šansą pasižymėti turėjo po keitimo aikštėje pasirodžiusi Eitvydė Partikaitė, tačiau jaunos futbolininkės smūgis prašvilpė virš vartų. Per likusį laiką daugiau įvarčių pasiekti nebepavyko, o finalinis teisėjos švilpukas užfiksavo įtikinamą viešnių iš Lietuvos pergalę – 3:0.

R.Viktoravičiaus komentaras:

“Visų pirma norėčiau pasveikinti visus Lietuvos piliečius su istorine diena, kuri žymi tautos laisvę jau 30 metų. Ši data mus dar labiau įpareigojo laimėti ir džiaugiamės, kad tai padaryti pavyko. Pergalingą datą pažymėjome laimėjimu futbolo aikštėje, o tuo pat metu trimis taškais atidarėme naująjį Baltijos lygos sezoną. Mūsų žaidimą vertinti dar kiek ankstoka, kadangi komandoje visai šviežiai turime naujų veidų, o kelios žaidėjos yra iškritusios iš rikiuotės. Pirmasis įspūdis apie naujokes – tikrai geras. Vien iš perdavimo kultūros akivaizdu, kad tiek Alika, tiek Madie turi gerą mokyklą. Centro gynėjos pozicijoje rungtyniaujanti Alika gerai skaito žaidimą, sugeba pasirinkti tinkamą poziciją, ji man kiek primena komandoje anksčiau šioje pozicijoje sėkmingai žaidusias legionieres Toriana Patterson ar Laetitia Chapeh. Tuo tarpu Madie privalumai – stiprioji kairė koja ir akcentuoti skersi perdavimai. Bendras komandos vaizdas šiame susitikime buvo neblogas. Žinoma, buvo ir taktinių klaidų ir žaidybinio broko, tačiau pastangos ir koncentracija šiuos trūkumus kompensavo”.

 

Bendraukime