NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

NWSL naujokių biržoje šaukta amerikietė karjerą tęs Lietuvos čempionių gretose

Šiaulių “Gintros-Universiteto” klubas sulaukė dar vienos iš už Atlanto į Lietuvą atvykusios naujokės. Lietuvos čempionių garbę šį sezoną gins 26-erių metų saugė Jessica Ayers.

Iš Siatlo kilusiai futbolininkei “Gintra-Universitetas” taps antrąja karjeros stotele Europoje. J.Ayers dar praėjusį sezoną rungtyniavo Suomijos aukščiausioje lygoje, kur vilkėjo IK “Myran” klubo aprangą.

“Sprendimą vykti į Lietuva priėmiau labai greitai. Vien tai, kad “Gintra” yra daugelį metų dominuojanti jėga Lietuvoje ir atstovauja šalį UEFA Čempionių lygoje pasako labai daug. Nekantrauju įsitraukti į treniruočių procesą ir pradėti ruoštis sezonui”, – užsimindama apie savo aistrą keliauti ir pamatyti kuo daugiau įvairių pasaulio kraštų pokalbį pradėjo amerikietė.

J.Ayers visą savo potencialą atskleidė dar rungtyniaudama JAV koledžų lygoje, kur atstovavo Kolorado valstijos universitetą ir buvo viena komandos lyderių.

Aukščiausios JAV moterų futbolo lygos NWSL klubų akys jau tuomet krypo į krašto saugės pozicijoje puikiai rungtyniaujančią žaidėją, o to įrodymu tapo 2015-ųjų metų lygos naujokių biržos ceremonija.

“Tai buvo viena įsimintiniausių akimirkų mano gyvenime. Išgirdusi savo pavardę jau svajojau kaip žengsiu į aikštę profesionalių lygoje”, – prisimindama įspūdžius kuomet buvo pašaukta tuometinės lygos čempionės FC “Kansas City” pasakojo J.Ayers.

“JAV skirtingai nei Europoje yra kitoks sporto modelis. Europoje profesionaliai užsiimti sportu galima ir studijuojant, nes tai suderinama, JAV – ne. Jeigu esi studentas gali žaisti tik studentų lygoje, nesvarbu tai būtų futbolas ar krepšinis. Baigus studijas prasideda tikrasis tavo profesionalaus sportininko kelias, o naujokų birža, žinoma, yra pats geriausias tramplinas ir tiesiausias kelias į aukščiausią lygį”, – tęsė “Gintros-Universiteto” naujokė. 


J.Ayers buvo viena pajėgaus Kolorado universiteto lyderių

Šanso žengti būtent šiuo keliu sulaukė ir J.Ayers, tačiau ne pačių maloniausių iššūkių atletė neišvengė. 

Naujokų biržoje šaukimo sulaukęs sportininkas garantuoto kontrakto neužsitikrina, bet turi galimybę atvykti į priešsezoninę stovyklą ir įrodyti savo vertę. Savo įgūdžius ir talentą FC “Kansas City” ekipoje parodžiusi J.Ayers įtikino klubo vadovybę, tačiau įvykus tam tikriems pasikeitimams lygos reglamente sutartis taip ir liko nepasirašyta dėl pasibaigusio termino žaidėjų registracijai. 

“Tuo metu buvau labai nusivylusi, atrodė, kad žemė slysta iš po kojų. Nebūtų buvę taip skaudu, jeigu tiesiog būčiau nesulaukusi pasiūlymo, o kai tokie svarbūs dalykai neįvyksta dėl techninių klaidų, tai išties gniudžo”, – pasakojo amerikietė.

FC “Kansas City” prarado teises į šią žaidėją, o skaudžią patirtį išgyvenusi J.Ayers sulaukė skambučio iš kito NWSL klubo. Tiesa, ir ten jos karjera nesusiklostė, tačiau trečiasis kartas nemelavo – futbolininkės svajonė išsipildė pagaliau pasiekus oficialų susitarimą su NWSL klubu iš gimtojo Siatlo. 

Vis tik debiutinis sezonas pajėgiausioje JAV moterų futbolo lygoje J.Ayers nebuvo toks kokio buvo galima laukti išgirdus jos pavardę naujokių biržoje. “Gintros-Universiteto” naujokė tuo metu turėjo susitaikyti su atsarginės žaidėjos vaidmeniu, todėl pasibaigus sutarčiai mergina nusprendė išbandyti legionierės duonos už Atlanto ir išvyko rungtyniauti į Europą – Suomijos čempionatą. 

“Nesigailiu savo sprendimo jau po pirmojo sunkaus sezono aukščiausioje JAV moterų futbolo lygoje išvykti svetur. Daug kam galėjo pasirodyti, kad einu lengviausiu keliu nebandydama išlikti tarp elitinių klubų savo šalyje, tačiau tuo metu prioritetą teikiau žaidybiniam laikui. Suomijoje galėjau džiaugtis savo vaidmeniu komandoje, nauja patirtimi. Išlikę įspūdžiai iš šios Skandinavijos šalies tikrai geri, išskyrus tai, kad dienos ten labai trumpos, daug tamsos, bet užtat turėjau gražaus laiko pramokti jų kalbą”,  – šypsodamasi pasakojo naujoji Rimanto Viktoravičiaus auklėtinė. 

J.Ayers kartu su “Gintros-Universiteto” komanda rengiasi antrajam Žiemos turnyro turui, kuris vyks šį sekmadienį Kaune. Mūsiškės susigrums su vicečempionėmis “Kauno Žalgirio” futbolininkėmis. 

J.Ayers žaidimo epizodai:

 

 

 

 

Bendraukime