NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

“Gintra-Universitetas” pasirengimą UEFA Čempionių lygai pradeda treniruočių stovykla Latvijos pajūryje

“Esame pasiruošę kibti į darbus”, – prieš lipant į autobusą rimtu tonu ištarė Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandą jau dvidešimtąjį sezoną treniruojantis futbolo specialistas Rimantas Viktoravičius.

UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrui pasiruošimą pradedančios Lietuvos čempionės po atostogų liepos pradžioje susirinko į pirmąją treniruotę, o sekmadienį išvyko į tradicinę fizinio parengimo stovyklą Latvijos pajūryje, Ruojos miestelyje.

Šiaulietės rugpjūčio 7 – 13 dienomis kvalifikaciniame turnyre Alytuje varžysis dėl kelialapio į pagrindines UEFA moterų Čempionių lygos varžybas, o sėkmės atveju tai būtų jau trečiasis sezonas iš eilės kuomet lietuvaitėms pavyksta prasibrauti tarp 32 -ejų pajėgiausių Senojo žemyno klubų.

Į Latviją “Gintra-Universitetas” išvyko pilnos sudėties, o taip pat prie ekipos jau prisijungė ir paskutinysis trenerių štabo narys – vartininkių treneris iš Kroatijos Bosko Lučič.

Nuo šio sezono pradžios fizinio parengimo trenerio pareigas iš Ričardo Podolskio perėmęs Šiaulių universitete kūno kultūros studijų programą baigęs sporto specialistas Arnoldas Monkus džiaugėsi, kad visos sportininkės treniruočių procese nebando sukčiauti, o atvirkščiai – yra labai motyvuotos, todėl darbo eiga išties palengvėja. 

“Yra tekę dirbti su sportininkais, kurie nežinau kodėl, bet bando kažką apgauti. Neatlikdamas fizinio parengimo pratimų pilnai susikoncentravus ir taip, kaip reikia visų pirma atletas apgauna pats save. Rezultatai atsiliepia sezono eigoje, kuomet trūksta jėgų, o fiziškai nusilpus atsiranda ir didelė traumų tikimybė. Džiaugiuosi, kad su “Gintros-Universiteto” merginomis tokių problemų neturiu. Jos labai motyvuotos, jau ne pirmą ir ne antrą sezoną savo kūnus ruošia intensyviam krūviui, todėl pačios žino viso to svarbą. Treniruotėse būna darbinė, bet ne įtempta atmosfera, kartu ir pasijuokiame ir patariame. Tokios pat darbo etikos visas trenerių štabas, žinoma, tikisi ir stovykloje Latvijos pajūryje”, – kalbėjo naujasis komandos fizinio parengimo treneris.

Fizinio parengimo stovykla Ruojoje vyks savaitę laiko, o grįžus į Šiaulius futbolininkės tęs intensyvų treniruočių ir kontrolinių rungtynių ciklą. “Gintros-Universiteto” pasirengimo grafikas jau suplanuotas kone valandų tikslumu. 

“Jau esame pripratę prie tokio ritmo. Klubo administracijos galvos skausmas yra visą procesą iki UEFA Čempionių lygos atrankos suplanuoti taip, kad būtų ir efektyvaus darbo treniruotėse ir pasirengimo stovyklų ir aukšto lygio kontrolinių rungtynių ir vadinamo “team building’o”. Praėjusiais metais viskas pavyko sklandžiai, todėl turėjome gerą patirtį, kuria remiantis planavome ir šio pasirengimo ciklo grafiką”, – pasakojo klubo prezidentas Gintaras Radavičius.

Liepos 17 – 21 dienomis Šiauliuose vyks tradicinis tarptautinis moterų futbolo klubų turnyras “Amber Cup 2019” organizuojamas “Gintros-Universiteto” klubo jau penktąjį kartą. Šiais metais turnyre be Lietuvos čempionių dalyvaus du Lenkijos klubai – čempionė Lečnos “GKS Gornik” ir šalies bronzos medalių laimėtoja Sosnoveco “Czarni”, o taip pat debiutui UEFA moterų Čempionių lygoje besiruošianti Estijos čempionė Talino “Flora”.

“Amber Cup 2019” turnyre visos komandos sužais po kartą tarpusavyje, o pagal reglamentą vienas kėlinys truks 40 minučių. Šio turnyro kovos “Gintrai-Universitetui” bus pirmieji iššūkiai, kurie trenerių štabui kaip visuomet atsakys į tam tikrus klausimus, tačiau tuo pačiu ir užduos naujų. Būtent apie tai praėjusį sezoną po “Amber Cup 2018” turnyro kalbėjo treneris R.Viktoravičius.

“Aišku tik tai, kad dar nesame pasiekę geriausios sportinės formos, o tai yra gerai. Tai buvo tos rungtynės, kuriose galime klysti, pamatyti savo silpnąsias puses, net pralaimėti. Vėliau tokių susitikimų nebebus, todėl dabar dar turime laiko paanalizuoti savo žaidimą”, – tuomet sakė treneris.

Pasibaigus “Amber Cup 2019” turnyrui šiais metais komanda dar turės progų suklysti – kontrolinėse rungtynėse. Liepos 24 -ąją į Šiaulius kontrolinėms rungtynėms atvyks Švedijos klubas – “IF Asarum”. Nors ši ekipa nepriklauso Švedijos moterų futbolo klubų elitui, šios šalies moterų futbolo lygis yra vienas aukščiausių Europoje, todėl tai bus dar viena puiki repeticija prieš artėjančias UEFA Čempionių lygos kovas.

Dar po dviejų dienų, liepos 26 -ąją “Gintra-Universitetas” Šiaulių miesto centriniame stadione priims Lenkijos vicečempionę Konino “KKPK Medyk” ekipą, o kitą dieną yra numatyta išvyka į Palangą, kur žaidėjos stiprins komandinę dvasią pramogaudamos Palangos vasaros parke.

Pasirengimo procesas grįžus iš Lietuvos kurorto tęsis trijų dienų treniruočių stovykloje Alytuje liepos 29 – 31 dienomis. Dzūkijoje taip pat numatytas ne tik intensyvus darbas treniruotėse, bet ir specialus pramoginis renginys Alytaus miesto centre skirtas šio miesto ir rajono gyventojus dar labiau priartinti prie moterų futbolo ir “Gintros-Universiteto” komandos, kuri lauks miestiečių palaikymo jau rugpjūčio 7 -ąją pirmose atrankos turnyro rungtynėse su Maltos čempione “FK Birkirkara”.

Paskutines kontrolines rungtynes prieš UEFA Čempionių lygos kovas R.Viktoravičiaus auklėtinės veikiausiai sužais Šiauliuose rugpjūčio 1 -ąją. Generalinė repeticija planuojama Šiaulių miesto centriniame stadione rungtynėmis su Kazachstano čempione Šymkento “BIIK-Kazygurt”. Pastaroji pateko į UEFA Čempionių lygos atrankos grupę kuri vyks Taline, o tai kazachių klubui tapo dar didesne paspirtimi antrus metus iš eilės atvykti kelių dienų treniruočių stovyklai į jau pamėgtus Šiaulius.

Primename, kad į “Amber Cup 2019” turnyrą ir visas kitas kontrolines rungtynes žiūrovai bus kviečiami nemokamai.

Bendraukime