NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

„Gintros-Universiteto“ gretas sustiprino Pasaulio čempionate žaisiančios futbolininkės

Prancūzijoje birželio mėnesį prasidėsiančiame 2019 metų Pasaulio moterų futbolo čempionate žais ne tik kelios buvusios Šiaulių „Gintros-Universiteto“ žaidėjos, bet ir komandą atstovausiančios šiame sezone.

Šis faktas paaiškėjo po to, kai Lietuvos čempionių ekipai pavyko į savo gretas prisivilioti dvi Pietų Afrikos Respublikos nacionalinės rinktinės nares – 25 -erių metų Jermaine Seoposenwe bei 30 -metę Nothando Vilakazi.

„Gintra-Universitetas“ po ilgai trukusių derybų sukirto rankomis su šiomis žaidėjomis, kurios orientuotos tapti rimtu sudėties pastiprinimu ruošiantis UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyrui. Po šio papildymo komandos komplektacija yra baigta.

Prie reprezentacinės Šiaulių miesto ekipos prisijungusios anglų kalba puikiai komunikuojančios futbolininkės teigė nekantriai laukiančios susipažinti su komandos draugėmis bei pripažino, kad sutikti su „Gintros-Universiteto“ pasiūlymu paskatino ir Leandros Wilomos Smedos rekomendacijos, kuri pernai gynė Lietuvos čempionių garbę. 

Pastaroji po sėkmingo sezono Šiauliuose turėjo galimybę likti komandoje dar vieneriems metams, bet pasirinko pelningesnį Švedijos klubo pasiūlymą.

Prieš pirmąją treniruotę naujokės pasidalino mintimis apie laukiantį iššūkį Pasaulio čempionate, karjeros etapus, norą debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygoje bei stipriąsias savo žaidimo puses.

Papasakokite apie savo karjeros etapus. Kada apskritai susidomėjote futbolu?

Jermaine: futbolą pradėjau žaisti būdama 12 metų. Iš pradžių kelis metus tai dariau su berniukais ir manau, kad tai man labai padėjo tolesniuose žingsniuose. Prisijungusi prie merginų komandos Pietų Afrikoje „Santos Ladies“ iš karto jaučiausi fiziškai tvirta, pasitikinti savo jėgomis. Baigusi pagrindinę mokyklą išvykau studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas, kur atstovavau Sanfordo universiteto komandą. Tai buvo labai vertinga patirtis. Galėjau mėgautis žaidimu, tobulinti savo įgūdžius futbolo aikštėje bei kartu siekti gerų rezultatu, nes turėjome išties gerą kolektyvą. Įgijusi išsilavinimą grįžau į gimtinę bei prisijungiau prie JVW klubo, kuris varžosi aukščiausioje Pietų Afrikos SASOL moterų futbolo lygoje.

Nothando: susidomėjau futbolu labai jauna, o pradėjau jį žaisti būdama 9 -erių. Į Lietuvą atvykau iš aukščiausios Pietų Afrikos SASOL lygos, kur pastaruosius kelerius metus atstovavau Tembisos „Palace Super Falcons“ komandą. Nors ten sąlygos buvo tikrai geros, lyga pajėgi, o aplinka sava, vis tik norėjosi išeiti iš komforto zonos ir išbandyti savo jėgas užsienio klube. Džiaugiuosi sulaukusi šio šanso ir stengsiuosi pateisinti naujosios komandos lūkesčius.

Jermaine, kaip tau sekėsi universiteto komandoje JAV? Kokie pagrindiniai skirtumai išryškėjo tarp Pietų Afrikos ir JAV futbolo?

Jermaine: prisitaikyti buvo visai nesunku. Mane išties sužavėjo labai profesionali trenerių štabo darbo  etika, aukščiausio lygio medicinos aptarnavimas, beveik tobulai išvystyta infrastruktūra. Dėka šilto priėmimo sugebėjau greitai įsilieti į komandą ir tapti svarbia jos nare. Sunku įvardinti didelius skirtumus tarp Pietų Afrikos čempionato ir JAV universitetų lygos, nes ir ten ir ten dominuoja fizinio kontakto futbolas, greitis, individualaus meistriškumo išraiška. Universitetų lyga labai konkurencinga, buvome sudėtingoje grupėje, bet turėjome didelių ambicijų tapti geriausia konferencijos komanda, o tai išties motyvavo iš savęs išspausti maksimumą.

Abi puikiai žinote, kad praėjusį sezoną „Gintrą-Universitetą“ atstovavo jūsų komandos draugė nacionalinėje PAR rinktinėje Leandra Wiloma Smeda. Ką ji jums papasakojo apie Lietuvą, Šiaulių miestą, futbolą mūsų šalyje?

Jermaine: Leandra mums papasakojo labai daug gero. Visų pirma apie jūsų klubą, kuris, kaip sakė ji pati, visada išliks jos alternatyva numeris vienas, kur ji dar norėtų sugrįžti. Pasakojo apie Lietuvoje vyraujantį klimatą, kuris per metus kardinaliai keičiasi  – nuo plius 30 iki minus 20 ir daugiau (šypsosi).

Nothando: ji pasakojo, kad buvo labai laiminga turėdama galimybę atstovauti klubą, kuris rungtyniauja aukščiausio lygio Europos turnyre – UEFA Čempionių lygoje ir ne tik rungtyniauti, bet ir siekti aukštų rezultatų. Taip pat Leandra papasakojo ir apie Lietuvą, kad tai rami, savo žalia gamta išsiskirianti šalis, o Šiauliai – miestas, kuriame yra viskas ko reikia. Apie komandą mūsų rinktinės kapitonė atsiliepė tik geruoju. Smagu žinoti, kad atvykome į profesionalų klubą, kuris daro viską, kad atvykęs žaidėjas galėtų kuo greičiau integruotis ir jaustis kaip namie.

Ką žinote apie prestižinį Europos futbolo turnyrą UEFA Čempionių lygą? Ar domitės šio turnyro rezultatais, stebite rungtynes? Galbūt teko matyti ir „Gintros-Universiteto“ susitikimų?

Jermaine: UEFA Čempionių lyga pradėjau domėtis nuo tada, kai viena iš mano komandos draugių PAR rinktinėje pasirašė sutartį su Rusijos klubu „WFC Rossiynaka“. Teko stebėti keletą rungtynių, po kurių pradėjau sekti viso turnyro rezultatus. Ne daug rungtynių yra transliuojamos per Pietų Afrikos televiziją, bet atsiradus galimybei išsipirkti transliacijas internetu galėjau pamatyti kur kas daugiau rungtynių. Kai sužinojau, kad Leandra žais UEFA Čempionių lygoje nepraleidau nei vienų „Gintros-Universiteto“ rungtynių šiame turnyre. Pernai jūs peržengėte atrankos barjerą, o vėliau nusileidote Prahos „SK Slavia“ komandai, kuri nužygiavo iki pat ketvirtfinalio. Taip pat žinau ir tai, kad 2017 metų sezone aštuntfinalyje jus eliminavo viena geriausių turnyro komandų „FC Barcelona“.

Nothando: žinau, kad tai elitinis Europos turnyras, kuriame žaidžia įvairių Europos šalių pajėgiausi klubai. Šis turnyras vertinamas ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje kalbant tiek apie vyrų, tiek moterų futbolą. Esu stebėjusi ne vienas rungtynes, o pernai žiūrėjau ir „Gintros-Universiteto“ susitikimus šešioliktfinalyje, kur jums nepasisekė kovojant prieš Prahos „SK Slavia“. Nekantrauju ir pati debiutuoti Čempionių lygoje bei prisidėti prie sėkmingų naujosios komandos rezultatų.

Esate PAR rinktinės narės ir atstovausite savo šalį 2019 metų Pasaulio pirmenybėse, kurios startuos jau birželį. Patekote į labai stiprią grupę – teks kovoti su ispanėmis, vokietėmis ir kinietėmis. Kokie tikslai yra keliami PAR rinktinei?

Jermaine: pradėsiu nuo to, kad atstovauti savo šalį yra didžiulė garbė ir tuo pačiu atsakomybė. Pasaulio čempionate atstovausime ne tik savo šalį, bet ir visą Afrikos žemyną. Tai ypatinga akimirka. Tokie įvykiai yra, ko gero, didžiausias motyvacijos užtaisas siekti užsibrėžtų tikslų kiekvienai jaunai mergaitei jos pirmuosiuose sportinės karjeros žingsniuose. Kadaise aš stebėjau ir palaikiau mūsų buvusias PAR rinktinės nares, iš jų mokiausi, didžiavausi jomis, o dabar tokį patį pavyzdį jaunajai kartai turiu rodyti pati.

Taip, mūsų grupė išties sudėtinga. Bet mūsų tikslas yra tapti Pasaulio čempionato atradimu, kuris maloniai nustebintų visus futbolo aistruolius. Gerų rezultatų galime pasiekti tik kovodamos iš visos širdies. Galbūt kažkam gali atrodyti, kad PAR rinktinei geras rezultatas yra iškovoti nors tašką, bet mes turime didesnių tikslų – norime peržengti grupės barjerą.

Nothando: paantrinsiu Jermainei sakydama, jog giname ne vien PAR garbę, bet atstovaujame ir visą savo žemyną. Žaisti Pasaulio čempionate yra turbūt kiekvieno žaidėjo svajonė, todėl turėsime mėgautis kiekviena akimirka ir, žinoma, atiduoti visas jėgas, kad pasiektumėme geriausią įmanomą rezultatą. Varžovės tituluotos ir labai pavojingos, tačiau mes jų nebijome, eisime į aikštelę kovoti dėl pergalių.

Kodėl PAR rinktinė visuose komunikacijos kanaluose yra vadinama Banyana Banyana? Ką tai reiškia?

Jermaine ir Nothando kartu: Banyana Banyana išvertus į anglų kalbą reiškia „merginos“. Tai yra Sesoto kalbos, kuri priklauso bantų kalbų grupei, išsireiškimas. Ja kalbama tik Pietų Afrikoje ir Lesote ir ji priklauso vienai iš 11 oficialių Pietų Afrikos kalbų.

Įvardinkite stipriąsias savo žaidimo puses?

Jermaine: esu dešiniakojė žaidėja, bet man nekyla problemų žaisti ir kairėje pusėje. Galiu sėkmingai žaisti abiejų kraštų saugės pozicijose, o taip pat dažnai esu efektyviai išnaudojama puolimo grandyje. Universalumas ir sugebėjimas prisitaikyti pagal trenerio taktinę schemą yra didžiausias mano kaip žaidėjos privalumas.

Nothando: kadangi mano stiprioji koja yra kairė esu šiek tiek išskirtinė žaidėja (šypsosi). Galiu žaisti tiek kairiosios gynėjos, tiek saugės pozicijose. Esu mobili žaidėja, prisitaikanti prie įvairių žaidimo stilių ir aikštėje atiduodanti visą savo energiją.

Abi futbolininkės vilkint geltonai juodus marškinėlius galės debiutuoti jau šį šeštadienį, pirmosiose šio sezono Baltijos lygos rungtynėse, namuose su Rygos futbolo mokykla. Kviečiame visus futbolo aistruolius 17:30 val. atvykti į Gytarių dirbtinės dangos stadioną ir palaikyti „Gintrą-Universitetą“.

Jermaine Seoposenwe žaidimo epizodai:

Nothando Vilakazi žaidimo epizodai:

Bendraukime