NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

“Gintra-Universitetas” sužaidė neplanuotas rungtynes su Maskvos CSKA (ĮVARČIO VIDEO)

Penktadienį Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda sužaidė neplanuotas kontrolines rungtynes su visame pasaulyje gerai žinomu Rusijos klubu Maskvos CSKA.

Turkijoje pasirengimo stovykloje plušančios Lietuvos čempionės po atkaklios kovos 1:2 (0:0) nusileido ambicingus tikslus keliančiai CSKA ekipai, kurios valdymą perėmę milijonieriai tikisi jau ateinantį sezoną atvesti komandą į Rusijos aukščiausios moterų futbolo lygos viršūnę bei tuo pačiu į elitinį Europos turnyrą – UEFA moterų Čempionių lygą.

“Gintrai-Universitetui” įvartį pelnė: A.Pilipenko (iš 11 m. baudinio) – 1.

Šis susitikimas nebuvo įtrauktas į “Gintros-Universiteto” stovyklos planus, tačiau CSKA vadovai trečiadienį stebėjo mūsiškių mačą su kitu Rusijos klubu Krasnojarsko “FK Yenisey” ir rimtai įvertinę šiauliečių pajėgumą pakvietė sužaisti papildomas rungtynes.

Trenerių štabas nusprendė priimti CSKA pasiūlymą bei leisti daugiau laiko aikštėje pasireikšti žaidėjoms, kurios prieš tai buvusiose rungtynėse jo gavo mažiau.

“Gintros-Universiteto” ekipos sudėtyje šį sykį pasirodė visos 18 į stovyklą su komanda atvykusių futbolininkių.

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, nors iniciatyva didžiąją laiko dalį priklausė rusėms. Antrajame kėlinyje futbolas tapo atviresnis, o to pasekoje prapliupo įvarčiais.

Į priekį kėlinio pradžioje išsiveržė CSKA vienuolikė – 1:0. Po keliolikos minučių “Gintros-Universiteto” perspektyvioji puolėja Rimantė Jonušaitė buvo neleistinai stabdoma baudos aikštelėje ir uždirbo 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai mūsiškėms realizavo baltarusė Ana Pilipenko – 1:1. 

Vis dėlto rungtynių pabaiga Rimanto Viktoravičiaus auklėtinėms susiklostė nesėkmingai. Jau per teisėjo pridėtą laiką po klaidos gynyboje viena prieš vartus iššokusi varžovių puolėja tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į tinklą ir išplėšė dramatišką pergalę – 2:1.

“Gintros-Universiteto” klubo prezidentas Gintaras Radavičius po susitikimo teigė, kad tai buvo dar viena puiki repeticija ruošiantis ateinančiam 2019 metų sezonui.

“Į Turkiją atvykome ne kaip turistai, stengiamės išspausti maksimumą, sunkiai dirbti ir kuo efektyviau išnaudoti turimas sąlygas. Lietuvoje neturime galimybių sužaisti tokio lygio kontrolinių rungtynių, todėl pasitaikiusios progos praleisti nenorėjome. Nors šių rungtynių stovyklos metu neplanavome, nes ir taip kas antrą dieną žaidžiame po kontrolines rungtynes, vis tik nusprendėme priimti garsaus Rusijos klubo pasiūlymą. Šis mačas buvo ne tik gera galimybė paskirstyti laiką aikštėje prieš tai mažiau žaidusioms žaidėjoms, bet ir tuo pačiu pabandyti mesti rimtą iššūkį CSKA. Ši komanda prieš antrąjį ratą šalies čempionate sustiprino savo sudėtį bei tikisi pakilti iš šiuo metu užimamos trečiosios vietos Rusijos čempionate bei iškovoti kelialapį į kito sezono UEFA moterų Čempionių lygą. Mes savo uždavinius įgyvendinome – visos žaidėjos gavo pakankamai žaidybinio laiko, pelnėme įvartį, davėme rimtą kovą. Gaila, kad paskutinėmis akimirkomis suklydome ir tai kainavo pralaimėjimą, bet per daug neliūdime, nes tai gera pamoka ateičiai”, – galutinio rezultato nesureikšmino “Gintros-Universiteto” klubo vadovas.

Primename, kad paskutiniąsias kontrolines rungtynes Turkijoje “Gintra-Universitetas” žais jau rytoj su Permės “Zvezda-2005” komanda, kuri taip pat yra tarp lyderiaujančių Rusijos čempionato ekipų.

A.Pilipenko realizuotas 11 m. baudinys:

Bendraukime