NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

N.Baham: „Baltijos lygos finalinio ketverto laukiame nuo tos dienos, kai grįžome iš Čekijos“

Penktadienį Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda stos į pirmąją dvikovą Baltijos moterų futbolo lygos trofėjaus link. Pusfinalyje šiaulietės susitiks su Talino „Flora“ komanda, kurią įveikė reguliaraus sezono pabaigoje.

Vis dėlto šios rungtynės turės bilieto į finalą kainą, todėl lyginti jų su buvusiomis, kurios iš esmės nieko nelėmė, nes abi komandos jau buvo užsitikrinusios kelialapį į finalinį ketvertą, tiesiog neverta.

Baltijos lygos finalinis ketvertas rengiamas pirmą kartą, o šių metų varžybų organizavimo teisė priklauso Lietuvos futbolo federacijai. Pernai, šiais klausimais dirbo Latvijos futbolo federacija, kitąmet tuo užsiims kaimynai iš Estijos.

Šeštadienį bendro šalių federacijų ir klubų atstovų susirinkimo metu bus aptariami šio sezono rezultatai, pozityvūs postūmiai, išryškėję trūkumai bei ateities perspektyva ateinantiems metams. Kalbama, kad norą prisijungti bei sustiprinti Baltijos lygos konkurencingumą išreiškė dar viena Baltarusijos komanda, o taip pat ir Kazachstano čempionė, nuolatinė UEFA moterų Čempionių lygos dalyvė Šymkento „BIIK-Kazygurt“.

Prieš atsakingas pusfinalio rungtynes su oficialia „Gintros-Universiteto“ klubo svetaine www.fkgintra.lt apie pasiruošimą, naują rolę aikštėje bei mėgstamiausią lankomą vietą Šiauliuose mintimis pasidalino nuo vasaros vidurio komandos garbę ginanti amerikietė Noel Baham.

Šią savaitę komanda užsitikrino Lietuvos A lygos čempionės vardą, o šį savaitgalį liko paskutinis iššūkis – Baltijos moterų futbolo lygos finalinio ketverto varžybos. Kaip sekasi joms ruoštis?

Nekantriai laukiame šių varžybų jau nuo tos dienos, kai grįžome iš Čekijos. Turime užgautų ambicijų, todėl savo žiūrovų akivaizdoje sieksime įrodyti, kad galime žaisti geriau ir iškovoti pergales. Žinome, kad apginti Baltijos lygos čempionių titulą yra vienas iš prieš sezoną komandai iškeltų uždavinių ir tai privalome padaryti. Stengiamės išlikti sveikos, nepatirti bereikalingų traumų, nes šiuo metu per trumpą laikotarpį turime nemažai rungtynių. Su Talino „Flora” komanda žaidėme paskutiniąsias Baltijos lygos reguliaraus sezono rungtynes, yra šio susitikimo video įrašas, todėl svarbu kruopščiai išanalizuoti varžoves bei įvertinti savo klaidas. Privalome patvirtinti savo, kaip favoričių statusą.

Kokias komandos silpnąsias puses atskleidė rungtynės su „SK Slavia”. Ką privalome pakeisti tikintis sėkmės finaliniame ketverte?

Abejose rungtynėse su „SK Slavia” nebuvo reikiamos komunikacijos tarp atskirų grandžių. Kamuolys sunkiai pereidavo iš gynybos į saugų liniją, o iš jos į puolamąją. Turime žaisti agresyviau, dažniau grąsinti varžovių vartams. Manau, kad teigiamą postūmį turės ir tai, kad šiek tiek pasikeitė žaidėjų taktinis išsidėstymas aikštėje. Jeigu visos bus sveikos ir pasiruošusios žaisti turėsime daugiau opcijų puolant.

Ką tik tapai Lietuvos čempione, o netrukus prie savo pavardės gali pridėti dar vieną įrašą – Baltijos lygos čempionė. Kiek tai svarbu tau asmeniškai?

Visuomet smagu iškovoti titulus. Tai mano pirmoji profesionali karjeros stotelė, o čia atvykau su tikslu padėti komandai įveikti UEFA moterų Čempionių lygos kvalifikaciją, kuo sėkmingiau pasirodyti pagrindiniame turnyre bei apginti Lietuvos ir Baltijos lygų titulus. Nors buvome labai nusivylusios po pralaimėjimų prieš „SK Slavia”, vis tik su jais susitaikėme ir žvelgiame pirmyn. Jeigu pavyks apginti Baltijos lygos čempionių vardus būsiu labai laiminga, nes su komanda įgyvendinsime visus priešsezoninius tikslus, o ir mano asmeninėje žaidėjos biografijoje atsiras įrašų apie titulus iš Europos. 

Šiuo metu, kai komandoje dėl įvairių priežasčių sumažėjo rotacija, kai kurioms žaidėjoms teks ir kitokios užduotys aikštėje. Kaip pasikeitė tavo rolė?

Taip, rotacija yra šiek tiek sumažėjusi, todėl treneris yra priverstas keisti taktines schemas. Pastarąsias keletą rungtynių iš krašto saugės pozicijos esu pastumta žaisti aukščiau. Treneris nori, kad išnaudočiau savo greičio savybes, priversčiau sunkiai dirbti varžovių gynėjas, kurios nuolat jaustų mano spaudimą. Manau, kad šioje pozicijoje man sekasi net gi geriau ir tikiu, kad sulaukdama daugiau perdavimų galėsiu kurti pavojingas progas bei pelnyti įvarčius.

Ar jau įpratai prie pakankamai ramaus gyvenimo Šiauliuose? Turi savo mėgstamiausių vietų pavalgyti, atsipalaiduoti?

Išties greitai prisitaikiau prie gyvenimo šiame mieste. Čia ramu, jauku, todėl man patinka. Mano mėgstamiausias restoranas yra „Cask215”. Jame gaminamas sūrainis su bekonu yra tiesiog fantastiško skonio! Taip pat visiems rekomenduoju paragauti skrudintus blynelius. Šiauliuose yra ir daug vietų atsigerti skanios kavos. Beveik kasdien mėgaujamės tomis jaukiomis kavinukėmis, o eidamos pasivaikščioti visuomet pasiimame kavos išsinešimui.

Neseniai būdama Lietuvoje atšventei savo 23 –ąjį gimtadienį. Ar komandos draugės surengė kokį nors siurprizą?

O, taip! Mano komandos draugės yra pačios nuostabiausios! Jos nustebino mane išpuošdamos visą namą balionais ir kitomis šventinėmis dekoracijomis. Kartu ėjome papietauti į „Cask215“, o vėliau turėjome puikų vakarą aplankant įvairius renginius. Šią dieną jos pavertė man ypatinga, ačiū merginos!

Primename, kad Baltijos lygos pusfinalio dvikova tarp Šiaulių „Gintros-Universiteto“ ir Talino „Flora“ vyks penktadienį 18:30 val. Šiaulių m. sav. centriniame stadione.

Bendraukime