NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

G. Kaselytė: neturime teisės neįvertinti Gruzijos komandos, nes tai gali brangiai kainuoti

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ pagrindinė vartų sargė Greta Kaselytė po pirmųjų UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro rungtynių savo vartus galėjo palikti išdidžiai pakelta galva. Ilgametės komandos narės ginami vartai išliko „sausi“, o komanda pasiekė užtikrintą pergalę rezultatu 4:0. Prieš artėjantį antrą susitikimą atrankos turnyre Lietuvos rinktinės vartininkė pasidalino mintimis apie komandoje tvyrantį mikroklimatą, prisijungusias legionieres, sėkmingą startą bei piktus turkių žvilgsnius.

Greta, besiruošiant UEFA Čempionių lygos atrankos turnyrui „Amber Cup“ turnyre komandos žaidimas išties buvo neraminantis – patirtos trys nesėkmės. Kaip manai, kas labiausiai prisidėjo prie to, kad komanda ėmė demonstruoti vis geresnį ir solidesnį žaidimą?

– Nebuvo nieko keisto, kad „Amber Cup“ turnyre atrodėme nekaip. Tuomet buvome tik ką po didelių fizinių krūvių, todėl visų kūnai tiesiog buvo pervargę. Apie šią būseną mus iš anksto įspėjo fizinio parengimo treneris Ričardas Podolskis, kuris atliko tikrai puikų darbą, kadangi geriausią kondiciją įgijome būtent tada, kada labiausiai reikia. Žinoma, vėliau prisijungė ir keletas naujų žaidėjų, kurios taip pat prisidėjo prie to, jog žaidimo kokybė pagerėjo.

Kaip vertini naujokių įsiliejimą į komandos žaidimą ir apskritai į kolektyvą? Kokia atmosfera tvyro komandoje?

– Manau, kad tiek Jelena, tiek Toriana bei Christina akimirksniu įsiliejo į komandos žaidybines schemas, įnešė daugiau kokybės, tikslesnių perdavimų, kūrybingumo, drąsos bei užtikrintumo, kurio mums labai reikėjo. Jos nebijo smūgiuoti į vartus, grasinti varžovių vartams, todėl mūsų žaidimas tapo dar aštresnis. Galiu drąsiai pasakyti, kad jos ne tik labai gerai įsiliejo į komandos gretas aikštėje, bet ir už jos ribų. Atvirai pasakius, net gi stebiuosi, kaip greitai jos integravosi. Šiais metais esame vienas kumštis, nėra atskirų grupelių, kurios bendrautų tik tarpusavyje. Visuomet komandoje yra žmonių su kuriais bendrauji daugiau, tačiau malonu, kai nėra jokių pykčių, visos vieną kitą palaiko, nes moteriškuose kolektyvuose tai nėra lengvai įgyvendinama užduotis.

Prieš startą atsakingose ir svarbiose varžybose visuomet kausto papildomas jaudulys. Varžovės iš Slovakijos pirmąsias atrankos turnyro rungtynių minutes pradėjo itin aktyviai. Ar tai pradžioje sukėlė nerimą?

– Nerimas pirmosiomis minutėmis būna visada. Nežinai ko tikėtis, kaip nusiteikusios varžovės. Šį sykį iškart pajutome, kad slovakės per pirmąsias penkias minutes nusprendė mums taikyti spaudimą, todėl net gi pavojingai atakavo mūsų vartus ir tai sukėlė šiek tiek nerimo. Tačiau vėliau nusiraminome, ėmėme kontroliuoti kamuolį ir varžovės atsitraukė. Pelnius pirmą įvartį visiškai nuslūgo kausčiusi įtampą ir manau, kad nuo tos akimirkos tapome aikštės šeimininkėmis.

Nepaisant to, kad „Gintra-Universitetas“ iškovojo užtikrintą pergalę pati toli gražu nelikai be darbo. Įspūdingai atrėmei pavojingą varžovių baudos smūgį, kuris akimirką jau atrodė virs įvarčiu. Šį momentą turbūt įsiminei geriausiai?

– Tokie momentai, žinoma, įstringa atmintyje, nes visuomet malonu savo darbą atlikti gerai. Natūralu, kad po sėkmingo epizodo įgaunama daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Vis tik man dar didesnę motyvaciją sukelia komandos draugių paraginimai, palaikantys šūksniai, tai iš tiesų veda į priekį.

Prieš atrankos turnyrą, tiek treneris, tiek klubo vadovai akcentavo, kad bus labai svarbu laimėti pirmąją akistatą ir tai pavyko. Kaip manai, ko komandai dabar reikia labiausiai, kad pavyktų išlikti pergalingame kelyje?

– Svarbiausia, kad išlaikytumėme koncentraciją šimtu procentų. Kiekviena iš mūsų turi atsiduoti rungtynėms ir pademonstruoti kovingumą bei nugalėtojos mentalitetą. Būsimose rungtynėse negalime neįvertinti Gruzijos komandos, nes tai gali labai brangiai kainuoti. Nusiteikimas privalo būti toks pat, kaip buvo prieš „Partizan“ ekipą. Žinome, kad bus tikrai labai karšta, nes žaisime anksčiau nei praėjusias rungtynes, todėl privalome įvertinti ir šį faktorių. Nemėgstu užbėgti įvykiams už akių, nes visų pirma turime įveikti gruzines, tačiau neišvengiamai susidursime ir su turkėmis, o tose rungtynėse taip pat turėsime nusiteikti bekompromisei kovai. Panašu, kad netiesioginė kova prasidėjo jau viešbutyje, nes draugiškumu jos nepasižymi. Mes savo pranašumą pasistengsime įrodyti ne piktais žvilgsniais, o įvarčiais.

Ką norėtumei perduoti visiems Lietuvos futbolo gerbėjams, kurie aktyviai seka „Gintros-Universiteto“ pasirodymą elitiniame Senojo žemyno turnyre?

– Labai noriu padėkoti visiems, kurie mus palaiko ir kurie seka naujienas iš Gruzijos. Smagu, kai žmonės aktyviai domisi mūsų komandos kasdienybe, rezultatais. Tai parodo, kad atstovaujame ne tik sau ir klubui, o ir Šiauliams bei visai Lietuvai. Palaikykite mus ir toliau, o mes stengsimės už palaikymą atsidėkoti pergalėmis bei sugrąžinti aukščiausio lygio moterų futbolą į mūsų miestą.

Primename, kad “Gintra-Universitetas” antrąsias atrankos turnyro rungtynes žais penktadienį, rugpjūčio 25 dieną 16 val. Lietuvos laiku su varžybų šeimininke Kutaisio “FC Martve” ekipa.

Bendraukime