NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

Baltijos moterų futbolo lyga sugrįžta jau šį pavasarį

Sausio 31 dieną Rygoje vyko dar vienas Baltijos šalių moterų futbolo klubų vadovų ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos federacijų atsakingų asmenų organizacinis susirinkimas, kuriame buvo galutinai sudėti taškai dėl Baltijos moterų futbolo lygos atkūrimo.

Susirinkime dalyvavę klubų vadovai patvirtino savo dalyvavimą. Paaiškėjo, jog čempionate iš viso dalyvaus šešios komandos – po dvi pajėgiausias ekipas iš kiekvienos šalies. Estiją Baltijos lygoje atstovaus daugkartinė šalies čempionė Pernu “Jalgpalliklubi” ir Talino “FC Flora”, Latviją – šalies pirmenybėse triumfavusi Rygos futbolo mokykla bei Liepojos “FK Liepaja”, o Lietuvą du stipriausi mūsų šalies klubai – vietos viršūnėje jau daugiau nei dešimtmetį niekam neužleidžiantis Šiaulių “Gintra-Universitetas” bei Kauno “LSU-Žara”. Taip pat nutarta, jog siekiant jaunų merginų tobulėjimo greta pagrindinio Baltijos lygos čempionato vyks ir dublerinių (jaunimo) komandų varžybos.

Tiek pagrindinės, tiek jaunimo varžybos vyks dviejų ratų sistema, tačiau nuspręsta, jog čempionate tarpusavyje nesivaržys tų pačių šalių atstovai, kadangi šios komandos ir taip turi dažnas akistatas nacionalinėse šalių pirmenybėse. Taigi, iš viso kiekviena Baltijos lygoje dalyvaujanti komanda sužais po aštuonerias rungtynes, po kurių ir paaiškės čempionas bei prizininkai. 

Baltijos moterų futbolo lygoje ne sykį norą buvo išreiškę dalyvauti ir Baltarusijos moterų futbolo klubai, tačiau kol kas dėl įtemptų varžybų grafikų pavasario laikotarpiu, kuomet startuos visų šalių čempionatai, Baltijos lygos varžybos, bus organizuojami įvairūs tarptautiniai turnyrai Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse bei vyks nacionalinių moterų futbolo rinktinių atrankos varžybos, nuspręsta, jog Baltijos lyga savo atkūrimo etape startuos su šešiomis komandomis, tačiau ateityje neatmetama galimybė plėsti komandų skaičių į čempionatą priimant pajėgiausias Baltarusijos ekipas.

Čempionatas startuos jau balandžio viduryje, pirmosios varžybos planuojamos įvykti balandžio 15 – 16 dienomis.

logo-pamata

 

Bendraukime