NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

DIENORAŠTIS III. Artėjanti kulminacija: pergalė sulig švilpuku, lietuvių palaikymas, siaubo namai ir (ne)kazachių iššūkis

Išsigelbėjimas. Negailestinga kova dėl kiekvieno aikštės metro, futbolas virtęs į tikras kautynes, nervingas vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus žvilgsnis ir 91 –a rungtynių minutė. Iki tol viskas atrodė būtent taip. Tačiau kuomet per pridėtą rungtynių arbitrės laiką pirma prie kamuolio suskubusi Tatjana Kozyrenko pasiuntė jį į varžovių vartų tinklą Šiaulių „Gintros-Universiteto“ žaidėjų, trenerių, personalo ir gerbėjų veiduose visas susikaupęs negatyvas staiga išsisklaidė. Emocijos liejosi pro kraštus, o airėms vos įvedus kamuolį į žaidimą nuo aikštės vidurio pasigirdo pergalingas teisėjos švilpukas ir lietuvių džiaugsmo šūkiai stadione. Karinga „Youths“ komanda aikštę paliko nuleistomis galvomis, tačiau prisiminus praėjusius metus galima teigti, kad rezultatas visomis prasmėmis tapo lygus. Pernai rungtynes laimėjo airės, šįsyk – „Gintra-Universitetas“, pernai sėkmė lydėjo „Youths“, šiemet – mus.

Sausakimšos tribūnos. Akivaizdu, kad pralaimėjimas paskutinę rungtynių akimirką tikrai nuliūdino visas Veksfordo klubo žaidėjas ir trenerius. Tačiau ši komanda tikrai turi ir kuo pasidžiaugti. Nors nedidelis, bet jaukus stadionas su kukliomis tribūnomis buvo visiškai sausakimšas. Rungtynes stebėjo apie keturi šimtai aistringų ir aktyviai komandą palaikančių futbolo gerbėjų. Tiesa, tuo pat metu yra kuo pasidžiaugti ir mums – tribūnose plevėsavo ir ne viena Lietuvos trispalvė. Šeimininkių komandos palaikymas buvo labai energingas ir triukšmingas, tačiau airiams kiek aprimus pasigirsdavo ir lietuviškų palaikymo skanduočių. Dėkojame Lietuvos Respublikos ambasadai Airijoje, kuri dalinosi klubo informacija bei skatino lietuvius prisijungti vykti į Veksfordą palaikyti Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos. Tikimės, lietuvių išvysti ir paskutiniame UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro ture sekmadienį Voterforde.

Pergalės šokis. Džiaugsmo šokiai iš aikštės netrukus po rungtynių persikėlė į rūbinę, o vėliau ir prie autobuso. Permainingą susitikimą stebėję lietuviai nusprendė asmeniškai padėkoti žaidėjoms už nuostabią kovą iki paskutinės sekundės, kuri baigėsi daug gerų emocijų sukėlusia pergale ir laukė žaidėjų prie išvykti pasiruošusio autobuso. Šio sezono „Gintros-Universiteto“ pergalės daina tapo pačių žaidėjų modifikuota grupės „Carla‘s Dreams“ hitas, kurio žodžius suprasti sudėtinga, tačiau ganėtinai paprasto priedainio tarpuose įstačius žodį „Gintra“ jis skamba išties neblogai. Kartu su aistruoliais triukšmingai atlikome pergalingą priedainį, įsiamžinome bendroje nuotraukoje ir pakiliomis nuotaikomis keliavome į atgal į viešbutį.

Duktė Ana. Po labai daug jėgų, emocijų ir nervų ląstelių kainavusio ketvirtadienio „Gintros-Universiteto“ komanda turėjo puikią progą šiek tiek atsikvėpti nuo futbolo ir pasimėgauti pažintinio pobūdžio ekskursija į netoliese Veksfordo esančius išskirtinius objektus. Aplankėme giliausią istoriją turintį ir patį pirmą visoje Airijoje pastatytą švyturį, kuriam jau per 800 metų. Iš jo atsiveria atviruko vertas vaizdas į Keltų jūrą (angl. „Celtic sea“). Pasimėgavę nuostabiais vaizdas ir įkvėpę tyro natūralios gamtos dvelksmo vykome į antrąjį objektą. Artėdami prie nepatrauklaus, pilko, šiurpulį keliančio didelio namo, kuris ko gero puikiai tiktų režisierių parengto siaubo filmo siužeto inscenizavimui ant vartų išvydome išankstinius spėjimus patvirtinantį užrašą: „Ireland‘s most haunted house“. Šis namas, pasak legendų yra apipintas keistomis, šiurpiomis ir net tragiškomis istorijomis. Būtent tokį vaizdą mūsų akyse stengėsi nutapyti itin profesionaliai savo darbą atliekantis kelionės po nejaukų namą gidas. Pastarasis pasakodamas ilgą ir painią namo istoriją tarp mūsų išrinko ir buvusių namo gyventojų veikėjus. Pagrindinės namo veikėjos, dukros Anos vaidmuo atiteko Simonai Veličkaitei, kuri pasak legendos šiame name išprotėjo, o jos negailestingi tėvai ją laikė tamsiajame kambaryje (matyt tam, kad ir nebepasveiktų). Mūsų krašto saugė, kaip jai ir įprasta, nesunkiai atlaikė talentingojo gido spaudimą ir iš siaubo namų išėjo stabilios psichinės būklės.

Paskutinis išbandymas. Sekmadienį bus sužaistos paskutinės UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro rungtynės. 7 –oje atrankos grupėje, kurioje varžosi „Gintros-Universiteto“ komanda intriga išliko iki paskutiniojo turo. Būtent jame susitiks po dvi pergales savo sąskaitoje turinčios Šiaulių ir Šymkento miestų ekipos. Siekiant patekti į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos etapą Lietuvos čempionėms teks peržengti turtingojo „BIIK-Kazygurt“ klubo iš Kazachstano barjerą. Kalbant abstrakčiai „Gintra-Universitetas“ turės priimti kazachių iššūkį, tačiau pažvelgus detaliau, galima nesunkiai pastebėti, kad pagrindinį kazachų klubo vežimą tempia legionierės. Nepaisant to, tai viena ir ta pati komanda, o rungtynės nusimato būti labai sudėtingos. Finišo tiesioji jau čia pat – belieka susikoncentruoti likusioms rungtynėms ir tikėtis geriausio. Kviečiame visus netoliese esančius lietuvius atvykti į Voterfordo miesto stadioną („Regional Sports Centre“) jau šį sekmadienį 14 val. Airijos laiku (Lietuvos laiku rungtynės vyks 16 val.) bei palaikyti „Gintros-Universiteto“ komandą.

DSCF6654small DSCF6674small

DSCF6644small DSCF6681small
DSCF6695small DSCF6703small

Bendraukime