NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

R.Viktoravičius prieš pirmąsias UEFA atrankos rungtynes: mūsų privalumai – fizinis pasirengimas ir komandinis žaidimas

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda apsistojusi Airijos Veksfordo mieste su maksimalia koncentracija laukia pirmųjų UEFA moterų Čempionių lygos 7 –osios atrankos grupės rungtynių. Jose Lietuvos čempionės jau rytoj,  rugpjūčio 23 dieną 16 val. Lietuvos laiku išmėgins jėgas su elitinio Europos turnyro debiutante Kriulenio „ARF Criuleni“ ekipa iš Moldovos.

Viena diena anksčiau į Veksfordą atvykęs „Gintra-Universitetas“ siekia kuo greičiau prisitaikyti prie laiko ir aplinkos skirtumų bei tinkamai nusiteikti pirmajam susitikimui. Komanda šiandien surengė lengvą treniruotę, po kurios vyriausiasis ekipos treneris Rimantas Viktoravičius sutiko atsakyti į keletą klausimų apie būsimas varžoves.

  • Treneri, ar galima teigti, kad pirmose rungtynėse didesnę įtaką rezultatui gali turėti ne komandų meistriškumas, o psichologija?
  • Manau, kad taip. Psichologija pirmose rungtynėse yra vienas esminių komponentų. Taip yra visur – visuose čempionatuose, varžybose nepaisant to kokia sporto šaka tai bebūtų. UEFA atrankai sunkiai ruošėmės ištisą vasarą, o merginos supranta, kad pagaliau atėjo laikas aikštėje parodyti tai ką galime geriausiai. Bus nelengva, tačiau didžioji dalis žaidėjų tai jau yra patyrusios, todėl nemanau, kad kojos joms turėtų virpėti. Nepaskutinį vaidmenį lems ir meistriškumas – jeigu oro sąlygos bus palankios manau, kad galime išnaudoti ir šį savo pranašumą.
  • Apie Moldovos komandą informaciją rinkti buvo sudėtingiausia. Ar tai, jog su šia ekipa teks rungtyniauti pirmiesiems gali tapti nepalankiu faktoriumi mums?
  • Tai neturėtų tapti esminiu neigiamu veiksniu. Sakyčiau, kad svarbiausi šioje situacijoje esame mes patys. Nerimą šiek tiek kelia tai, kad tokiuose turnyruose dažnai nesugebame startuoti sėkmingai. Manau, kad viską lems nusiteikimas. Jeigu sugebėsime tinkamai nuteikti ir motyvuoti merginas kovai – viskas turėtų būti gerai.
  • Su Moldovos moterų futbolo rinktine jums kaip treneriui teko susidurti nacionalinių rinktinių lygmenyje. Ką apskritai galite pasakyti apie šios šalies futbolo mokyklą?
  • Pamenu tas rungtynes, nusileidome varžovėms 0:2, nors susitikimas vyko labai atkakliai ir svarstyklės galėjo nusverti į bet kurios komandos pusę. Tuomet mums nepasisekė. Šiuo atveju informacijos kiek tiksliai Moldovos rinktinės žaidėjų atstovauja „ARF Criuleni“ komandą neturime, bet žinome, kad tokių tikrai yra. Galiu pasakyti, kad moldaviškas futbolas yra pagrįstas agresyvumu, ilgais perdavimais, kova „antrajame aukšte“. Bet visą tai mes galime kompensuoti primesdami savo žaidimo stilių.
  • Kaip manote, kokie yra pagrindiniai „Gintros-Universiteto“ komandos pranašumai prieš šias rungtynes?
  • Manau, kad vienais esminių mūsų komandos privalumų turėtų tapti fizinis pasirengimas ir komandinis žaidimas. Turime daug jaunų, ambicingų žaidėjų, kurios dar turi daug ką įrodyti. Tuo tarpu Moldovos klube tikrai bus futbolininkių, kurios jau yra perkopusios 30 –ies metų amžių. Esu linkęs manyti, kad fizinės kondicijos turėtų būtų mūsų pusėje ir tuo turime pasinaudoti. Žinoma, kaip ir minėjau negalima pamiršti ir meistriškumo. Turime neblogo lygio legionierių, kurios puikiai įsiliejo į kolektyvą ir neabejotinai reikalausime iš jų, jog imtųsi iniciatyvos bei vestų komandą į priekį. Beje, nepaisant to, kad varžovės bus vyresnės, manau, kad patirtis yra dar vienas mūsų koziris. „Gintros-Universiteto“ komandos branduolys jau ne vienerius metus dalyvauja UEFA varžybose, atstovauja savo šalių nacionalines komandas, rungtyniauja atrankose, įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, todėl tikiu, kad tai turėtų sustiprinti auklėtinių pasitikėjimą savo jėgomis.
  • Pernai po pirmų pralaimėtų atrankos grupės rungtynių teigėte, kad neįvertinote varžovių. Siekiant išvengti šios klaidos antrus metus iš eilės prieš rungtynes laukia emocingas pokalbis?
  • Su merginomis jau kalbėjomės – ir kartu ir individualiai. Norime, kad jos į aikštelę įžengtų agresyviai nusiteikusios ir varžovėms neleistų lengvai kvėpuoti. Privalome moldaves įsprausti į kampą ir nuo pat pirmų rungtynių minučių pademonstruoti kas yra aikštės šeimininkas.

Primename, kad pirmosios „Gintros-Universiteto“ rungtynės UEFA atrankos turnyre įvyks jau rytoj, rugpjūčio 23 dieną. Mūsiškių varžovėmis bus „ARF Criuleni“ ekipa iš Moldovos.

DSCF6272small DSCF6300small
DSCF6311small DSCF6291small

Bendraukime