NAUJIENŲ TINKLELIS

FK "GINTRA" NAUJIENOS

R.Viktoravičius prieš turnyrą Vokietijoje: „Įvertinsime save pajėgių komandų kontekste“

Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda ketvirtadienį po pietų išvyko į Vokietiją, kur sausio 9 – 10 dienomis dalyvaus prestižiniame uždarų patalpų turnyre „International Turbine Indroorcup“. Klubai iš aštuonių šalių – Vokietijos, Austrijos, Norvegijos, Čekijos, Šveicarijos, Vengrijos, Lietuvos ir Škotijos sieks atimti čempionų titulą iš jį ginančios šeimininkės Potsdamo „Turbines“ ekipos.

Prieš varžybų dieną vyriausiasis klubo treneris Rimantas Viktoravičius pasidalino mintimis su oficialia klubo svetaine.

Kaip po šventinio laikotarpio komandai sekasi sugrįžti į įprastą treniruočių rėžimą?

Merginos po atostogų pasiilgusios futbolo, tad į treniruotes sugrįžo su dviguba energija, pasisėmusios teigiamų emocijų. Motyvacijos prideda ir tai, kad intensyviai ruošiamės turnyrui Vokietijoje, kuriame dalyvausime šį savaitgalį. Visos auklėtinės yra ryžtingai nusiteikusios ir nori pasitikrinti savo vertę, nes varžovės iš tiesų grėsmingos.

Ko gero šis turnyras turėtų tapti naudingu įvairiais aspektais – galimybe įvertinti jo organizacinį lygmenį, gera įžanga į Lietuvos uždarų patalpų čempionatą, jaunųjų komandos auklėtinių patirtimi…

Tikrai taip. Turėsime progą pamatyti kaip šį tradicinį turnyrą organizuoja vokiečiai – ar jis iš tikrųjų atitinka aukščiausius standartus. Toks turnyras naudingas daugeliu aspektų. Visų pirma važiuojame žinodami, kad rungtyniausime su labai pajėgiais klubais, savo šalių čempionais, o tai priverčia pasitempti. Negalėsime sau leisti neatiduoti 100 procentų jėgų aikštėje, nes tuomet būsime skaudžiai nubausti. Lietuvoje esame įpratę įvairiose pirmenybėse dalyvauti kaip jų favoritai, o į Potsdamą važiuojame nusiteikę sunkioms rungtynėms.

Rungtyniausite vienoje grupėje su Prahos „AC Sparta“ ekipa, kurią 2014 m. eliminavote UEFA moterų Čempionių lygos šešioliktfinalio etape. Galima daryti prielaidą, kad čekės sieks saldaus revanšo už skaudžią praeities nesėkmę?

Manau, kad jos mus tikrai prisimena. Jų meistriškumo lygis aukštas, tačiau šis turnyras vis tik nėra tas, kuriame jų revanšas būtų toks pat saldus, kaip mūsų pergalė UEFA Čempionų lygos šešioliktfinalio etape, jų pačių stadione. Nesiruošiame pasiduoti ir šį kartą – kovosime tik dėl pergalės.

Kaip manote ar kvietimą dalyvauti turnyre Vokietijoje galima sieti su tuo, kad Europoje „Gintros-Universiteto“ komanda jau užsitarnavo varžovų pagarbos vertą vardą?

Manau, kad taip. Užpernai, patekdami tarp pajėgiausių 16 Europos moterų futbolo klubų pademonstravome, kad esame labai pavojingi varžovai visiems, o šį sezoną UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose priešininkai mus net laikė grupės favoritais. Tai rodo, kad Europoje klubai jau žino mūsų vardą ir jį vertina. Malonu, kad sulaukėme kvietimo dalyvauti tokiame aukšto lygio turnyre, kuriame varžysis įvairių šalių čempionai

Kokie pagrindiniai tikslai keliami komandai šiame turnyre?

Pagrindinis tikslas – tobulėjimas. Turėsime progą įvertinti save tokių pajėgių komandų kontekste. Tai ypatingai svarbu mūsų jaunosioms futbolininkėms, kurioms bus puiki proga pasivaržyti su aukšto lygio varžovėmis. Šiuo metu komanda nėra formos pike, o be to versimės ir be klube įprastai rungtyniaujančių legionierių pastiprinimo, išskyrus vienintelę Tatjaną Kozyrenko. Žinoma, į aikštę tikrai neisime jau nuleidę galvas, kovosime ir tikimės iškovoti pergalių.

Primename, kad „Gintra-Universitetas“ pateko į A grupę, kurioje dviejų ratų sistema varžysis su Norvegijos čempione Berumo „Stabaek IF“, Austrijos čempione Sankt Pelteno „St. Polten“ bei Čekijos vicečempione Prahos „AC Sparta“.

Pirmą vietą A grupėje užėmusi ekipa pusfinalyje kovos su B grupės antrąja komanda, atitinkamai B grupės nugalėtojai susitiks su A grupės antrą vietą užėmusia ekipa, tuo tarpu likusios komandos tokiu pat principu kovos dėl 5 – 8 vietų.

Bendraukime