NAUJIENŲ TINKLELIS

FK "GINTRA" NAUJIENOS

Išretėjusiomis gretomis “Gintra-Universitetas” neatsilaikė prieš kazaches

Iš atrankinių kovų į Europos moterų futbolo čempionatą vilkint Lietuvos nacionalinės rinktinės aprangą į komandą sugrįžusios Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkės penktadienį sužaidė kontrolinį mačą su Kazachstano čempione Šymkento “BIIK-Kazygurt”.

Pastaroji šią savaitę dalyvauja treniruočių stovykloje Radviliškyje ir intensyviai rengiasi UEFA moterų Čempionių lygos šešioliktfinaliui, kuris startuoja jau ateinančią savaitę, o kazachėms teks išmėginti jėgas su pajėgia Briuselio “RSC Anderlecht” komanda iš Belgijos.

Traumų išretinta sudėtimi “Gintra-Universitetas” neatsilaikė prieš “BIIK-Kazygurt” ekipą ir turėjo pripažinti varžovių pranašumą rezultatu 0:2 (0:1).

Įvarčiai:

“BIIK-Kazygurt”: G.Gabelia ir R.Zulu po 1.

Lietuvos čempionės šiame susitikime turėjo verstis be dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų – traumą besigydančios Anastasijos Filenko bei su Lietuvos U-17 merginų rinktine išvykusios puolėjos Rimantės Jonušaitės.

Ne gana to, pačioje rungtynių pradžioje su varžove pavojingai susidūrusi Liubou Gudchanka stipriai susitrenkė galvą ir buvo skubiai išvežta į pirmosios pagalbos ligoninės skyrių. Po medikų apžiūros, komanda galėjo lengviau atsikvėpti, nes prasidėjus antrajam kėliniui baltarusė sugrįžo į stadioną, tačiau jau tik kaip žiūrovė.

Tuo “Gintros-Universiteto” bėdų lavina nesibaigė. Antro kėlinio pradžioje čiurnos traumą patyrė brazilė Kelen Bender, o R.Viktoravičiui beliko pasikliauti futbolininkėmis, kurios buvo aikštėje.

Nors šiaulietės daug pavojingų epizodų prie oponenčių vartų nesukūrė, kompaktiška gynyba ir patikimas Gretos Kaselytės žaidimas kazachėms neleido jaustis kaip namuose.

Kazachstano čempionės į priekį išsiveržė sužaidus pusvalandžiui, kai kamuolį į vartus pasiuntė Gulnara Gabelia – 0:1, o pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių kazachių persvarą padvigubino Rachel Zulu – 0:2.

Šis pralaimėjimas kontrolinėse rungtynėse vyriausiajam komandos treneriui R.Viktoravičiui kelia kur kas mažiau galvos skausmo, nei žaidėjų patirtos traumos, kadangi jau sekmadienį “Gintra-Universitetas” stos į paskutiniąją dvikovą Baltijos moterų futbolo lygoje.

Šiaulietės centriniame miesto stadione 18 val. susitiks su “Kauno Žalgirio” vienuolike. Nors mūsiškės jau užsitikrinusios čempionių titulą, kuris į Šiaulius sugrįžta po metų pertraukos, trenerio teigimu, tai nesuteikia prabangos paskutiniajame mače atsipalaiduoti, ypač kai žaidžiama savo žiūrovų akivaizdoje.

“Toks traumų maratonas tikrai nedžiugina, bet situacija yra tokia kokia yra, turime tai išgyventi susitelkdami į vieną kumštį. Nepaisant to kiek sekmadienį turėsime sveikų ir 100 procentų pasiruošusių žaidėjų, sieksime tik pergalės. Visų pirma, tai garbės reikalas, antra – Baltijos lygoje šį sezoną nepraradome nei taško, todėl norisi šią kartelę išlaikyti iki pat pabaigos”, – po rungtynių kalbėjo treneris.