NAUJIENŲ TINKLELIS

FK ,,GINTRA" NAUJIENOS

“Gintros-Universiteto” gretose – perspektyvi JAV ir Jamaikos pilietybes turinti gynėja (interviu)

Lietuvos čempionė Šiaulių “Gintros-Universiteto” komanda prieš svarbiausias sezono kovas UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyre, kuris vyks rugpjūčio 22 – 28 dienomis Gruzijoje, stiprina savo sudėtį.

Šiaulių ekipa oficialiai sukirto rankomis su 23 -ejų metų perspektyvia futbolininke iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Toriana Patterson, kuri turėtų tapti viena pagrindinių komandos gynybos ramsčių. 

“Gintra-Universitetas” jau kurį laiką dairėsi pamainos į Lietuvą dėl patirtos traumos šiais metais negalėjusiai atvykti Laetitiai Chapeh-Yimgai, kuri pastaruosius tris sezonus gynė šiauliečių garbę tarptautinėje arenoje. Praėjusią savaitę į komandos peržiūrą buvo atvykusi gynėja Željko Radanovič, tačiau juodkalnietė neįveikė medicininio patikrinimo, todėl su šia futbolininke buvo atsisveikinta.

Ieškodami papildymo centro gynėjų pozicijoje “Gintros-Universiteto” vadovai buvo priversti žvalgytis ne tik Europoje, kurioje daugelis pajėgių futbolininkių jau turi kontraktus, bet ir už Atlanto. 

Pajėgiausių JAV koledžų moterų futbolo lygoje sėkmingai rungtyniavusi T. Patterson buvo pastebėta elitinės JAV moterų futbolo lygos Kanzaso “Kansas City” komandos, kuri pakvietė gynėją į savo gretas. Pastaruoju metu futbolininkė siekė prasibrauti į pagrindinę šios ekipos sudėtį, tačiau sulaukusi pasiūlymo iš Europos ilgai nedvejojo ir atsiliepė į kvietimą atvykti į Lietuvą.

172 cm ūgio sportininkė pripažino, jog pagrindinis masalas vykti į mažai žinomą kraštą buvo galimybė debiutuoti UEFA moterų Čempionių lygos varžybose, kurios ir JAV yra vertinamos, kaip vienos prestižiškiausių. 

Po ilgos ir varginančios kelionės su keliais lėktuvo persėdimais žaidėja jau dalyvavo vakarinėje komandos treniruotėje, o iškart po jos su šypsena veide sutiko atsakyti į keletą klausimų oficialiai klubo svetainei www.fkgintra.lt

– Toriana, ar ką nors žinojai apie Lietuvą prieš atvykdama čia?

– Atvirai pasakius, nelabai. Žinojau tik tai, kad ši šalis Europos Šiaurėje. Viskas įvyko labai greitai. Agentas man pateikė pasiūlymą ir pasakė, kad turiu apsispręsti nedelsiant, nes komanda jau intensyviai ruošiasi UEFA Čempionių lygos atrankos varžyboms. Jau pasirašiusi kontraktą prieš išvykdama panaršiau internete, sužinojau kokios šalys yra Lietuvos kaimynės, kokia čia valstybinė kalba, peržiūrėjau vaizdus. Labiausiai įstrigo, kad Lietuvoje labai graži, natūrali gamta. Tą patį savo akimis išvydau ir atvykusi.

– Tai tavo pirmoji karjeros stotelė svetur?

– Tai apskritai pirmasis mano profesionalus kontraktas. “Gintrą-Universitetą” turbūt visuomet prisiminsiu, kaip pirmąjį savo žingsnį profesionalės karjeroje, kuris tikiuosi bus sėkmingas. 

– Kada apskritai pradėjai žaisti futbolą?

– Nuo ketverių metų (šypsosi). Tai buvo viskas ką žinojau ir ko norėjau. Daugelį metu gyvenau Niujorke, ten žengiau pirmuosius žingsnius šioje sporto šakoje. Studijuoti išvykau į Konektikuto koledžą bei atstovavau jį stipriausioje JAV moterų futbolo universitetų lygoje. Vėliau sulaukiau kvietimo prisijungti prie Kanzaso moterų futbolo klubo rungtyniaujančio elitinėje JAV moterų futbolo lygoje. Tiesa, kol kas dar turiu įrodyti savo vertę, kad galėčiau atstovauti pagrindinę komandą.

– Turi JAV ir Jamaikos pilietybes, todėl potencialiai galėtum atstovauti vieną iš šių rinktinių. Kurią pasirinktum?

– Suprantama, kad patekti į reprezentacinę JAV moterų futbolo rinktinę yra nelengva užduotis. Praeityje esu atstovavusi Jamaikos jaunimo rinktines, tačiau dar nesu vilkėjusi nei vienos iš šių šalių pagrindinių moterų rinktinių marškinėlių. Manau, kad apsispręsčiau sulaukusi kvietimo (šypsosi).

– Kas labiausiai paskatino atvykti į Lietuvą ir pradėti profesionalės karjerą?

– Pagrindinis motyvas buvo tai, jog žinojau, kad komanda dalyvauja UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžybose, o aš jose galėsiu debiutuoti. Ne vienerius metus sekiau šios elitinės Europos futbolo lygos rezultatus, stebėjau rungtynes ir svajojau čia žaisti pati. Taip pat esu žmogus sugebantis prisitaikyti, mėgstantis keliauti, pažinti naujas kultūras, atrasti bei priimti naujus iššūkius. Tai bus visiškai nauja patirtis mano gyvenime.

– Įvardink savo stipriąsias žaidimo puses?

– Esu fiziškai tvirta žaidėja, gerai žaidžiu galva. Kadangi esu centro gynėja stengiuosi daugiau komunikuoti, padėti komandos draugėms priimti tinkamus sprendimus. Taip pat tvirtai jaučiuosi su kamuoliu, išlaikau ramybę, nepuolu į paniką kai varžovai taiko spaudimą.

 

 

 

 

 

 

Bendraukime