NAUJIENŲ TINKLELIS

FK "GINTRA" NAUJIENOS

R. Viktoravičius: „nėra jokio skirtumo kaip patekti į kitą etapą – būnant favoritu, ar autsaideriu“ (INTERVIU)

Praėjusią savaitę Lietuvos moterų futbolo čempionė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda sužinojo savo varžoves šių metų UEFA moterų Čempionių lygos atrankos etape. Šveicarijoje vykusioje burtų traukimo ceremonijoje paaiškėjo, kad daugkartinės šalies čempionės pateko į 1 –ąją atrankos grupę, kurioje dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą kovos su Turkijos, Slovakijos bei Gruzijos komandomis, o atrankos turnyras vyks pastarojoje šalyje, Kutaisio mieste rugpjūčio 22 – 28 dienomis.

Vyriausiasis „Gintros-Universiteto“ komandos treneris Rimantas Viktoravičius teigė, jog kol kas nėra jokio pagrindo iš džiaugsmo kelti rankas į viršų, tačiau pripažino, kad burtai šiais metais buvo palankūs.

Treneri, praėjusią savaitę buvo ištraukti UEFA moterų Čempionių lygos atrankos etapų burtai. Kaip vertinate grupę į kurią pateko „Gintra-Universitetas“?

– Burtų niekuomet nemėgstu vertinti nei teigiamai, nei neigiamai, nes tai yra tik teorinis procesas suskirstantis komandas viena su kita, tačiau pagrindinis veiksmas vyksta futbolo aikštelėje, kurioje visi klaustukai paverčiami atsakymais. Moterų futbole viskas keičiasi labai greitai, todėl prognozės yra toks slidus dalykas. Žinoma, džiaugiamės, kad šiais metais pagal reitingo taškus buvome skirstyti pirmajame pagal pajėgumą krepšelyje, todėl išvengėme potencialiai pačių galingiausių varžovų. Vis tik toks atvejis jau ne pirmas, o praėjusį kartą galėjome įsitikinti, kad priešlaikinis komandų suskirstymas į tam tikras lentynas dar nieko neišsprendžia, savo vertę privalome įrodyti aikštėje, tą ir tikimės padaryti.

Jeigu pats turėtumėte teisę pasirinkti, į kurią atrankos grupę įrašytumėte savo vadovaujamos komandos pavadinimą – praėjusių metų, ar šių?

– Tai provokuojantis klausimas į kurį atsakyti nenorėčiau. Praėjusiais metais grupėje likome antri ir kelialapio neiškovojome, šiais – dar nežinia. Todėl liksiu prie realybės ir esančios situacijos, kuri nepaisant mano norų nepasikeis.

Atrankos varžybos šiais metais vyks Gruzijoje, Kutaisio mieste. „FC Martve“ ekipa apskritai pirmą kartą dalyvaus UEFA varžybose ir ko gero rimtai į vienintelį kelialapį nepretenduos. Ši aplinkybė turbūt taip pat naudinga, atsižvelgiant į tai, kad atrankos etapo šeimininkė galėjo tapti ir antrojo krepšelio komanda?

– Manau, kad tai tik tos pačios prognozės, spėliojimai, žvilgsnis į kas būtų, jeigu būtų. Galiu patikinti, kad mes tikrai nežinome kokią sudėtį surinks ta pati Gruzijos komanda. Šios šalies futbolas nacionalinių rinktinių lygiu niekuo nenusileidžia nuo mūsų ir galbūt net yra pranašesnis. Galbūt jie gavę teisę rengti atrankos turnyrą savo šalyje nuspręs suburti rimtą komandą, pasikvies pajėgių legionierių ir kovos dėl aukščiausių rezultatų. Mes to nežinome, todėl galime apie komandas spręsti tik paviršutiniškai, pažvelgę į praėjusių metų rezultatus, įvertindami jų nacionalinių pirmenybių lygį, tačiau tai dar toli gražu ne viską pasako apie konkrečios komandos pajėgumą tam tikru metu. „FC Martve“ manau taip pat turės rimtą sirgalių užnugarį, gruzinai mėgsta futbolą, todėl jie taip pat stengsis jų nenuvilti, o kaip bus – pamatysime. Galiu pasakyti drąsiai tik vieną – mes eisime kovoti dėl pergalės ir toks bus mūsų vienintelis tikslas.

Žvelgiant tik į reitingo taškus, „Gintra-Universitetas“ yra potencialiai rimčiausias pretendentas iškovoti kelialapį į pagrindinį Čempionių lygos etapą. Vis tik, neabejojama, kad šio tikslo lydimas atvyks ir Turkijos klubas. Ką žinote apie šią komandą? Ar praeityje yra tekę su ja susidurti?

– Turkijos moterų futbolo lygis yra maždaug panašus, kaip ir vyrų. Jie nepriklauso absoliučiam futbolo elitui, tačiau yra stiprūs vidutiniokai ir visuomet duoda rimtą kovą. Praeityje su šia komanda esame susidūrę du kartus, sykį esame sužaidę lygiosiomis 2:2, o kartą pirmaudami 2:0 iššvaistėme persvarą ir patyrėme labai skaudžią nesėkmę 2:3. Pastaraisiais metais jie neperžengia atrankos barjero, grupėje lieka antri, treti. Sunku pasakyti kokios to priežastys, tačiau manau, kad jie yra mūsų lygio komanda, todėl laukia labai įdomi ir svarbi tarpusavio akistata.

Pernai iš trečiojo burtų krepšelio į grupę pateko pavojinga, bet jums jau pažįstama Veksfordo „Youths“ komanda, šiemet – ekipa iš Slovakijos Bardejovo „Partizan“, apie kurią žinoma nedaug. Kaip vertinate patį faktą, kad teks žaisti su dviem mažai pažįstamais varžovais?

– Tai apsunkina pasirengimo konkrečioms varžyboms procesą, kadangi sunku rasti vaizdo medžiagą, kurioje būtų galima pamatyti šių komandų žaidybinį braižą, sunku įvertinti jų stipriąsias ir silpnąsias puses, apskritai šių komandų pajėgumas išlieka po dideliu klaustuku. Slovakijos moterų futbolo lyga yra konkurencinga, ten varžosi 10 komandų. Čempionių lygoje šią šalį dažniausiai atstovaudavo Bratislavos „Slovan“ ekipa, tačiau praėjusį sezoną ji iki pat paskutinių rungtynių lenktyniavo būtent su „Partizan“ klubu, kuris vis tik vienu tašku aplenkė Bratislavos komandą ir pirmą kartą tapo šalies čempionu. Tikėtina, kad šis klubas yra augantis, keliantis ne mažas ambicijas ir vien tai, kad jis Slovakijos pirmenybėse pranoko „Slovan“ rodo, kad tai aukšto lygio ekipa.

Kaip manote, ar komandai klijuojama grupės favoritės etiketė nepaveiks neigiamai, kaip tai prieš dvejus metus nutiko Lenkijoje?

– Nemanau, kad kol kas išvis verta skubėti klijuoti kažkokias etiketes. Žinome savo pajėgumą, žinome savo tikslą, kurį galime dar kartą viešai įvardinti – iškovoti kelialapį į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos etapą, o kaip tai padarysime – būdami favoritais, ar autsaideriais, nėra jokio skirtumo.

Kada „Gintra-Universitetas“ susirinks į pirmąją treniruotę ir pradės pasirengimo ciklą?

– Į pirmąją treniruotę komanda po atostogų susirinks liepos 7 –ąją. Tuomet oficialiai ir prasidės pasirengimo ciklas UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžyboms. Kaip ir kasmet turime nuoseklų planą, kurio laikysimės. Turėsime pasirengimo stovyklas, organizuosime „Amber Cup“ turnyrą, rugpjūčio viduryje taip pat žaisime dvi Baltijos lygos rungtynes Estijoje, todėl manau, kad pasirengimas bus sklandus ir svarbiausia, kad jo metu pavyktų išvengti traumų.

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful